Evde küçük su kaplumbağası bakımı nasıl olmalı işte en pratik yöntemi!

Evde küçük su kaplumbağası bakımı nasıl yapılır? Oldukça sevimli bir hayvan olan su kaplumbağası bakıma dair merak edilen her şey elmaelma.com'da.

Evde küçük su kaplumbağası bakımı nasıl olmalı işte en pratik yöntemi!

Oldukça sevimli hayvanlar grubu arasında yer alan su kaplumbağaları evde beslenilen hayvanlar grubu arasında yer alıyor. Evde bakımı oldukça kolay olan bu dostlarımızın bakımına dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. Peki evde küçük su kaplumbağası bakımı nasıl yapılır? İşte su kaplumbağası bakımına dair  bilinmesi gerekenler! 

SU KAPLUMBAĞASI BAKIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER! 

Kaplumbağayı koyduğunuz suyun oda sıcaklığında olmasına özen gösterin. Su ne sıcak ne de soğuk olmalı. Hava sıcaklığı ne kadar uygun olursa kaplumbağaların ömrü o kadar uzun olacaktır.

Petshoptan satın aldığınızda palmiye şeklini almış plastik bir malzeme sunulursa bu kabı asla tercih etmeyiniz. Çünkü bu kaplumbağaların ölmesine neden olmaktadır. 

Su kaplumbağası alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de kaplumbağanın su dışına çıkması ve dinlenmesi  için dinleneceği bir kayanın mutlaka olmasıdır. 

Kaplumbağanın kabuğunu temizlemek için akan musluk suyunu ılık suya sabitleyerek, kaplumbağayı lavaboya koyabilir ve diş fırçası yardımıyla kabuğunu fırçalayabilirsiniz.

Yorumlar