Evde şampuan nasıl yapılır yağlı saçlar için özel bakım!

Evde kendi şampuanınızı yapmayı hiç denediniz mi? Özellikle yağlı saçlar için kurtarıcı tarifi sizler için hazırladık! Evde şampuan nasıl yapılır? İşte cevabı.

Evde şampuan nasıl yapılır yağlı saçlar için özel bakım!

Yağlı ciltlerin aynı zamanda sıklıkla şikayetçi olduğu durumlardan biri de saçların kısa sürede yağlanmasıdır. Peki yağlı saçlar nasıl bir şampuan kullanmalı? Evde şampuan nasıl yapılır? Hem sağlıklı saçlara sahip olmak hem de saçların yağ oranını dengelemek için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu şampuanın detaylarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz! 

Saçın içerisinde biriken ölü deriler, kepek, yağ ve kiri temizlemek için kullandığımız şampuanlar temizleyici bir maddedir. Kozmetik sektöründe birbirinden farklı markalarda bulunan şampuanların içerisindeki kimyasaldan uzaklaşmak isteyenler için evde kendi şampuanınızı yapabilirsiniz! Yapımı oldukça düşük maliyetli olan ev yapımı şampuan aynı zamanda yağlı saçların gözdesi oluyor.

YAĞLI SAÇLAR İÇİN EV YAPIMI ŞAMPUAN TARİFİ!

Malzemeler; yarım kilogram arap sabunu, 10 ml. E vitamini yağı, 10 ml. limon yağı, yarım çay bardağı doğal zeytinyağı, 1 çay bardağı yeşil çay, kıvam verecek kadar sıcak su yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Bir kavanozun içerisine arap sabununu koyun. Daha sonra yağları ve yeşil çay suyunu ekleyin. Azar azar su ekleyerek kıvam alana kadar karıştırın. Kıvam aldıktan sonra boş bir şişeye aktarın. 

Yorumlar