Fırın içi nasıl temizlenir pırıl pırıl olacak!

Fırın içi nasıl temizlenir? Fırınların içerisinde biriken yağ lekelerini, uygulayacağınız bu basit yöntemlerle temizleyebileceksiniz!

Fırın içi nasıl temizlenir pırıl pırıl olacak!

Fırınların içerisinde meydana gelen yağ lekeleri oldukça inatçı lekelerdir. Bu lekeleri temizlemek için epeyce güç sarf etmek zorunda kalabiliyoruz. Endişelenmeyin! Evde uygulayacağınız birkaç basit teknikle fırın içerisinde yer alan inatçı lekelerden kolaylıkla kurtulabileceksiniz! İşte fırın içinde yer alan lekeleri temizlemek için birkaç öneri! 

ELMA VE ÜZÜM SİRKESİ İLE PARLATIN 

Yanmaz metal bir kaç içerisine (tencere olabilir) sıcak kaynamış suyu boşaltınız. Bir su bardağı elma veya üzüm sirkesi ilave ediniz. Önceden ısıtılmış fırının içerisine yerleştiriniz ve 100 derece 15 dakika boyunca bekletiniz. Bekledikten sonra metal kabı fırının içinden çıkartınız köpüklü sünger yardımıyla fırının içini temizleyiniz.

LİMON SÜRÜN 

Bir bütün limonu ikiye kesiniz. Fırın içerisinde kirli bölgelere baskı uygulayarak limonu sert bir şekilde sürünüz. 5 dakika bekledikten sonra köpüklü bez yardımıyla temizleyiniz.

KARBONAT FIRIN TEMİZLİĞİ İÇİN BİREBİR 

 Kullanılmayan diş fırçasını oldukça dar ve bezle ulaşılmayan noktalar için kullanabilirsiniz. Üzerine karbonat dökerek temizleyiniz.

KARBONAT VE ELMA SİRKESİNİ DENEYİN 

Sıcak bir suyun içerisinde karbonat elma sirkesi limon suyu ilave ederek fırının kirli bölgelerine sünger yardımıyla uygulayarak temizleyebilirsiniz.

Yorumlar