Günlük hayatı kolaylaştıran bilgiler nelerdir bu bilgiler hayat kurtarır!

Günlük hayatı kolaylaştıran bilgiler nelerdir? Günlük hayatta karşılaştığınız küçük ama can sıkıcı sorunları bu önerilerle yok edebilirsiniz!

Günlük hayatı kolaylaştıran bilgiler nelerdir bu bilgiler hayat kurtarır!
-A A+

Günlük hayatta zaman zaman küçük gibi görünen, ama canımızı sıkan bazı sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlar gözünüzü korkutmasın.Çünkü günlük yaşam içerisinde moralinizi bozup sizi  strese sokan bu sorunlardan kurtulmanın yolu aslında o kadar zor değil. Birkaç öneriyle bu sorunlardan tamamen kurtulacaksınız. Peki günlük hayatı kolaylaştıran bilgiler nelerdir? İşte bu sorunun yanıtını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

ELEKTİRİK YOKKEN MUM SIKINTISI YAŞIYORSANIZ!

 Elektrik kesintisi sırasında tek bir mum ışığıyla kaldıysanız mumu, ufak da olsa bir aynanın önüne koyun. Böylece mum ışığından iki kat daha fazla yararlanırsınız.

AYAKKABILARINIZ AYAĞINIZI SIKIYORSA!

 Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır. Veya ayakkabınızı kullanmadan bir gece önce içlerini iyice gazete kağıdı ile doldurup bir gece bekleyin. Sabah ayakkabılarınızı denediğinizde ayağınıza daha rahat olacaklardır.

METAL EŞYALARINIZ SÜREKLİ PASLANIYORSA!

 Makas ve bıçak gibi metallerdeki pas lekesini çıkarmak için en iyi çare gazdır. Pas olan yeri birkaç defa gaza batırılmış bir bezle silin. Sonra da yünlü bir kumaş parçasıyla kurulayın. Pas lekelerinin gittiğini göreceksiniz.

HALINIZDAKİ MOBİLYA İZLERİNDEN RAHATSIZSANIZ! 

 Halılarınızın ezilmiş yerlerini düzletmek için, ıslak bir bezle ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan kısımların dikleştiğini göreceksiniz. Gerekirse biraz da fırçalayabilirsiniz.

SÜPÜRGENİZ YOK VE KOLTUKLARINIZIN TOZUNU ALMAK İSTİYORSANIZ!

Elektrik süpürgeniz yoksa ve koltuklarınızın tozunu almanız gerekiyorsa, şu yöntemi uygulayın. Tozunu alacağınız koltuğun üstüne nemli bir bez yayın, beze sopa ile vurarak tozunu çıkarın. Çıkan toz nemli beze yapışacağından hem odanız tozlanmaz, hem de koltuğunuz tertemiz olur.

BAŞ AĞRISINDAN KURTULMAK İSTİYORSANIZ!

 2-3 adet kahve çekirdeğini bir çay fincanına koyup üzerlerine limon suyu sıkın. Çekirdekleri 3-4 dakika limon suyunda beklettikten sonra çekirdekleri yavaş yavaş yiyin. Başınızın ağrısı geçecektir.

SİGARA DUMANINI GİDERMEK İSTİYORSANIZ!

 Birkaç misafiriniz birden varsa ve herkes sigara içiyorsa duman odayı hemen dolduruverir. Dumandan kurtulmak için odaya yanar vaziyette bir kaç mum yerleştirirseniz sigara dumanı tamamen yok olacaktır.