Kireçlenmiş su ısıtıcıları nasıl temizlenir limon tuzuyla parlatın!

Kireçlenmiş su ısıtıcıları nasıl temizlenir? Çeşme suları yüzünden kireçlenen su ısıtıcılarını temizlemenin kolay yolunu sizler için araştırdık!

Kireçlenmiş su ısıtıcıları nasıl temizlenir limon tuzuyla parlatın!

Çeşme suları bir süre sonra kireçlenmeye neden olmaktadır. Kireçler, içerisinde bulunan suyunda tadını değiştirmekte kötü bir kokuya sebebiyet vermektedir. Biz de çaydanlıklarda ve su ısıtıcılarının diplerinde meydana gelen kireçlenmeleri geçirmenin basit yollarını sizler için hazırladık. Bu sorundan kurtulmak istiyorsanız haberimize bir göz atmanızda fayda var. Peki kireçlenmiş su ısıtıcıları nasıl temizlenir? İşte yapmanız gerekenler! 

 LİMON TUZU İLE PIRIL PIRIL YAPIN 

Su ısıtıcısının içerisindeki kireci anında çözen en etkili yöntem limon tuzudur.İlk olarak su ısıtıcısının rezistansını da geçecek şekilde içerisine bir miktar su ekleyinSu ısıtıcısının içerisine 1 yemek kaşığı limon tuzu ekleyin ve ısıtıcıyı çalıştırın.Su kaynadıktan sonra ısıtıcı içerisindeki sıcak suyu hafif bir şekilde çalkalayın.İyice duruladıktan sonra ısıtıcıyı kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı işlemi çaydanlık kirecini çözmek içinde uygulayabilirsiniz. Kireci anında çözecektir. 

BEYAZ SİRKE YÖNTEMİNİ DENEYEBİLİRSİNİZ 

Su ısıtıcının içerisindeki kireci çözmenin bir başka yöntemi ise beyaz sirkedir. Yapmanız gereken şey, ısıtıcınızın 3/4'lük kısmını doldurun ve çalıştırın. Su kaynadıktan sonra bu kez ısıtıcının hepsi dolacak şekilde beyaz sirke ekleyin. Yaklaşık 12 saat bekledikten sonra sirkeli suyu boşaltın. Kirecin çok çabuk bir şekilde çözüldüğünü göreceksiniz. Bu yöntemde tek sorun olacak şey sirkenin kokusudur. Sirke kokusunu geçirmek istiyorsanız birkaç kez ısıtıcınızda su kaynatın. Kolayca geçtiğini fark edeceksiniz. 

 

Yorumlar