Koltuktan deterjan lekesi nasıl çıkar sirke ile silin!

Koltuktan deterjan lekesi nasıl çıkar? Koltuklarınızı yıkadıktan sonra ortaya çıkan deterjan lekesini yok etmenin yollarını sizler için hazırladık!

Koltuktan deterjan lekesi nasıl çıkar sirke ile silin!

Koltukları ya da koltuk minderlerini yıkadıktan sonra ortaya çıkan deterjan lekesi neredeyse tüm kadınların kabusudur. Özellikle koltuk minderleri yapısı gereği tüm lekeyi içerisine hapsetmektedir. Dolayısıyla deterjan lekesi de minderlere yapışıp kalmakta çıkarırken eziyete dönüşmektedir. İşte koltuklara yapışan bu deterjan lekesini çıkarmanın kolay yollarını sizler için hazırladık. Peki koltuktaki deterjan lekesi nasıl çıkar? diyorsanız  bu yazımız tam size göre! İşte koltuktaki deterjanı temizleyen doğal yöntemler!

DOĞAL MADEN SUYU İLE LEKELERİ GİDERİN

Koltukları yıkadıktan sonra ortaya çıkan deterjan lekesini temiz bir bezin üzerine doğal maden suyu dökerek kolaylıkla geçirebilirsiniz.

BEYAZ SİRKE İŞE YARIYOR 

Yine koltuktaki deterjan lekesini geçirmenin bir başka yolu ise; temiz bir bezin üzerine beyaz sirke dökünüz. Bezle lekenin üzerinden ovalayarak siliniz. Lekelerin çıktığını göreceksiniz. 

VAZELİN LEKELER İÇİN BİREBİR 

Kalın bir kağıt havluya bir miktar vazelin alınız. Ve dairesel şekilde lekenin olduğu yere sürünüz.Bir fırçanın üzerine su ile hafifçe ıslatınız ve fırça sürterek lekeyi azaltınız daha sonra çitileyerek lekenin tamamının gitmesini sağlayınız.

Yorumlar