Kuruyan ojeleri kurtarmanın yöntemleri nelerdir?

Renk renk her kıyafetimize göre kullandığımız ojeler ne yazık ki uzun süreli dayanmıyor. her defasında çöpe atıp yenisini almak yerine değerlendirin!

Kuruyan ojeleri kurtarmanın yöntemleri nelerdir?

Bizler için kozmetik ürünler çok özel ve kıymatlidirler. Özellikle kozmetiğe bir tık daha fazla ilgimiz varsa paha biçilemezler ve gözümüz gibi bakıyoruz! Hemen hemen her kıyafet için kullandığımız ve kıyafet kombinlerimizin vazgeçilmezi olan ojeleri ne yazık ki aynı rengi sürekli olarak kullanamadığımız için kuruma bozulma gibi sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Ancak her defasında kuruyan ojeleri çöpe atıp her defasında aynı paraları aynı ürünlere harcamak yerine kuruyan ojeleriniz değerledirip yeniden kullanmanın yöntemlerini sıraladık...

Kuruyan ojeleriniz için yapamanız gereken şey çok kolay, ilk olarak yatay bir kaba ojenizin boyunu geçmeyecek şekilde sıcak su doldurun. Daha sonra ojenizin ağzının kapalı olduğundan emin olduktan sonra sıcak suya koyun ve 15 dakika kadar bekletin daha ojenizin kapağını açıp içerisine 3-4 damla aseton damlatın ve ojenizi salladıktan sonra tekrar kullanılabilir hale getirebilirisiniz. Güzellik kombinlerinizi cebinizden sürekli olarak paralar çıkmadan bu şekilde devam ettirebilirsiniz!

 

Yorumlar