Soğanın kullanım alanları ocakları pırıl pırıl yapıyor!

Soğanın kullanım alanları neler? Yemeklere lezzet veren soğanın değişik birçok kullanım alanı olduğunu biliyor musunuz? İşte soğanın değişik kullanım alanları!

Soğanın kullanım alanları ocakları pırıl pırıl yapıyor!

Günlük hayatımızda yemeklerimizin vazgeçilmezi olarak kullandığımız soğanın birçok farklı kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz? İnsan sağlığına oldukça faydalı olan soğan temizlik konusunda da bize fayda sağlıyor ve zoru lekelerin çıkarılmasına yardımcı oluyor. Peki soğanın bilinmeyen kullanım alanları neler? İşte soğanın birbirinden farklı bilinmeyen kullanım alanlarını sizler içni derledik. 

OCAK TEMİZLİĞİNDE KULLANABİLİRSİNİZ 

Ocakta unutulan yemek vakası hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Bu yüzden ocakta unutulup taşan yemek tüm kadınların kabusudur. Taşan yemeğin ardını temizlemek oldukça zorlayıcı bir durumdur. Ama bu durum artık kabusunuz haline gelmeyecek. Artıkları kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz. Ocağın üzerine yapışıp kalan yemek artıklarını soğanla temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız! Kuru soğan ile kirleri ovalayarak temzileyebilirsiniz.

PENCEREYİ TEMİZLERKEN KULLANIN!

Soğanın yemekler dışında çok fazla kullanım alanı olduğunu söylemiştik. Soğanı pencere temizliğinde de kullanabilirsinniz. Özellikle de çıkmayan inatçı lekeleri çıkarmak için oldukça işinize yarayacaktır. Camlarınız bu yöntem sayesinde pırıl pırıl olacak.  

IZGARA TEMİZİLİĞİ YAPABİLİRSİNİZ

Aile ve arkadaşlar arasında sıklıkla yapılan etkinliklerden biri olan mangal günlerinde ızgaranızdan çıkmayan yemek artıklarını bir parça soğan yardımıyla temizleyebilirsiniz. 

Yorumlar