Akupunktur'un zararları nelerdir? Akupunktur 'da dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Vücudun bir çok alanında kilo vermeden sinir sistemi üzerinden organ foksiyonlarını düzenlemede bir çok etkisi bulunmaktadır. Akupunktur'un zararları nelerdir?

Akupunktur'un zararları nelerdir? Akupunktur 'da dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar bir çok alanda tedavi amaçlı kullanılan bilimsel bir tedavi yöntemi olan akupunktur, sinir sistemi üzerinden organ fonksiyonlarını yöneterek kilo vermeye kadar bir çok alanda uygulanan akupunktur dikkat edilmediği sürece zararlı sonuçlarla karşılaşılabilinmektedir. Bu noktada elmaelma.com okurları için akupunkturun zararlarını derledik...

Kilo verme amaçlı ''iradeye sahip çıkma''mıza yardımcı olan akupunktur tedavi yöntemi, öncelikli olarak bu tedaviye başvurmadan önce kararlı olunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise bir miktar kilo verdikten sonra uygulamayı yarıda bırakan kişi sonuca ulaşmadan uygulamayı yarıda bıraktığı için verdiği kiloları hızlı bir şekilde geri alacaktır. 

Aynı şekilde bu uygulamada 'kişinin uygulama hakkındaki bilinci'de oldukça önemlidir. Kişi uygulama hakkında yeterli bilgiye sahipse herhangi bir problemle karşı karşıya kalmaz. Akupunktur'da dikkat edilmesi gereken bir diğer etkense hijyendir. Uygulama yapılan yerin steril olması gerekmektedir, aksi taktirde hijyenden kaynaklı kişi mikrop kapabilir. 

 

Yorumlar