Dudak çevresinde siyah nokta oluşumu alerjiniz olabilir!

Dudak çevresinde siyah nokta neden olur? Elmaelma.com okurları için dudak çevresinde çeşitli nedenlere bağlı olan nedenleri bir araya getirdik!

Dudak çevresinde siyah nokta oluşumu alerjiniz olabilir!

Genellikle ergenlik döneminde sıkılıka şikayet edilen siyah nokta problemlerine neden olan bir çok etken bulunmaktadır. Peki sıklıkla sorunlan dudak çevresinde siyah nokta neden olur? Gibi soruların cevabını elmaelma.com olarak bir araya getirdik. Kişiden kişiye göre değişen ve bir çok neden bağlı olan dudak çevresindeki siyah nokta oluşumları gerek alerjik gerekse çeşitli alışkanlıklara bağlı olarak değişebilmektedir. İşte dudak çevresinde oluşan siyah noktaların nedenleri...

DUDAK ÇEVRESİNDE SİYAH NOKTA NEDEN ÇIKAR?

Dudak çevresinde çıkan siyah nokta nedenler bir çok etkene sahip olmakla beraber bunlardan yaygın olarak gösterilen nedenler arasında sigara dumanı ve sigara dumanına çok fazla maruz kalıp kullanmak olarak bilinemktedir. Aynı zamanda biz kadınların sıklıkla gün içerisinde kullandığımız makyaj ürünlerinin gün sonunda yeteri kadar cilt temizliğinin yapılmaması zamanla o ürünlerin dudak çevresinde birikerek siyah nokta oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Sıklıkla cilt problemlerinde edilen şikayetler arasında görülmesiyle aynı zamanda hormonel eksikliklerin oluşumu da yer almaktadır. 

Ergenlik dönemi ile başlayan bu şikayetler artmaktadır. Bu durumda kişilerde genellikle hormon tedavilerinin yanı sıra siyah nokta tedavileri yapılmaktadır. Sıklıkla şikayet edilen bu durumun nedenleri arasında aynı zamanda alerjik problemlerde neden olmaktadır. Alerjik sorunların belirtilerinde genellikle kırmızı noktalar ve kabarıklıklara alıştığımız bu belirtilerin yerini zaman zaman siyah noktalarda alabilmektedir.

Yorumlar