Kaş dökülmesi nasıl geçer stres tetikliyor!

Kaş dökülmesi nasıl geçer? Kaş dökülmesi neden olur gibi sıklıkla sorduğunuz soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz!

Kaş dökülmesi nasıl geçer stres tetikliyor!

Kaşlar gözleri çevreleyen ve simayı belirleyen noktalardan biridir. Yüz hattını ve insanı değiştiren kaşlar ne yazık ki bir çoğumuzun dökülmesi veya seyrek olmasıyla yakındığımız konular arasında yer alıyor. Peki kaşlar neden dökülür hiç düşündünüz mü? Her ne kadar bir çok farklı sebeplere dayansa da psikolojinin büyük bir rolü bulunuyor! Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr.Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

STRES TETİKLİYOR!

 Özellikle bayanlar için kaşlar yüz hattında oldukça önemli yere sahiptir.Kaşların sıklığı insandan insana değişen bir özelliğe sahiptir. Bazı insanlar gür kaşlı olmaktan bazıları ise seyrek kaşlı olmaktan yakınırlar. Kaşlar gözleri çerçeveleyerek yüzün farklı ifadelerinin oluşmasında büyük rol oynarlar. Bunun dışında düşünce ve duygularımızı ifade ederken  meydana gelen mimiklere büyük katkı sağlarlar. Kaş dökülmesi  farklı sebeplerle ve farklı şekillerde olabilmektedir. En sık görülen kaş dökülmesi şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi buna halk arasında kaş küsmesi denir, kaş telleri zayıflayarak kaybolur.

Kaş dökülmesi daha çok bayanlarda meydana gelir. Kaş dökülmesinin  nedenleri şunlar olabilir; stres, kıl köklerini etkileyen cilt hastalıkları, bazı ilaçların yan etkisi, hormon dengesizlikleri ve hipotiroid hastalığı ve ayrıca strese bağlı olarak alopesi areta denilen ve bağışıklık sisteminin zayıflığına bağlı olarak hastalık sakal, saç ve kaşlarda geçici dökülmelere neden olabilir. Kaşların sürekli ovuşturulması sonucu yapılan travmalar kaş kayıplarına yol açabiliyor.

Kaş dökülmesinin altında yatan sağlık sorunu tedavi edildikten sonra kaşlar eski görünümüne kavuşabilir. Eğer kısa süre içerisinde kaşlarınızın şeklini etkileyecek kadar dökülme yaşıyorsanız mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Ayrıca dökülen kaşları dert etmeyin! Microblading 3D Kıl Tekniğiyle dükülen kaşlarınızın yerine kalıcı kaşlara kavuşmanız mümkün olabiliyor.Bu uygulama ile doğal görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz.Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek ve yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir. 

Yorumlar