Siyah turp ve balın faydaları nelerdir? Öksürüğe ne iyi gelir?

Siyah turp ve bal son zamanlarda öksürük grip gibi sağlık sorunlarında doğal yöntem olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Siyah turp ve balın faydaları nelerdir?  Öksürüğe ne iyi gelir?

Bugün sizlere ''siyah turp ve bal''ın mucizevi etkilerinden bahsedeceğiz. Özellikle son zamanlarda öksürük grip gibi sağlık problemlerine karşı sıklıkla tercih edilen doğal yöntemler arasındadır. Peki siyah turp ve bal nasıl yapılır, nasıl tüketilir? Bu soruların hepsini tek tek sizler için açıkladık...

Mucizevi faydaları...

- İçesinde bulunan yüksek miktardaki antioksidan vücuttaki kan damarlarını oluşabilecek hasarlardan korur. İleriye dönük inme, felç risklerini azaltır.

- Kalp ritmi bozukluğu, yorgunluk gibi sağlık problemlerinin düzelmesine yardımcı olur.

- Sindirim sisteminde sorun yaşayanlarda kabızlığı önlüyor ve sindirim sistemini düzenliyor.

- Toksin atma özelli bulunuyor ve terlemenizi kolaylaştırıyor.

- En bilinen faydalarından olan ökdürüğü kesmede ve bronşit gibi rahatsızlıkların iyileştirmede kolaylık sağlamaktadır.

Nasıl hazırlanır?

Hazılama aşaması oldukça kolay olan siyah turp ve bal mucizesinde ilk olarak turpunuzu yıkayın daha sonra turpun tepesini kesin ve ufak bir delik açın ardından içerisine bir miktar bal ekleyin ve turpunuzu bardağın üzerine yerleştirin. Bunun nedeni turpta açtınız delikten bal turpun içerisinden bardağa akmasını sağlamaktır. Bu işlemin tam anlamıya gerçekleşmesi için 12 saat boyunca turpun içerisinden bardağa balın akma işlemi beklenmelidir. 12 saatin ardından balı tüketebilirsiniz. 

Yorumlar