Orgazm taklidi sadakat içinmiş!

ABD'nin New York ve Michigan eyaletlerinde kadınlar arasında yapılan araştırmada, orgazm taklidi yapan kadınların amacının ne olduğu ve neden yaptıkları açıklandı.

Orgazm taklidi sadakat içinmiş!

Kadınlar kolay orgazm olamıyor ve bu yüzden de orgazm olmuş gibi davrandığını biliyorduk. Ancak yalancı orgazmın neden yapıldığı ortaya çıktı.

Gazeteport'un haberine göre, ABD'nin New York ve Michigan eyaletlerinde kadınlar arasında yapılan araştırmada, orgazm taklidi yapan kadınların amacının partnerinin sadakatini garantiye almak olduğu belirtildi. Orgazm taklidi ve ilişkilere etkisinin incelendiği araştırmaya katılan kadınların yarısı orgazm taklidi yaptığını kabul etti.

Bunun  yanında kadınların orgazm taklidinin yanı sıra eşini elde tutmak için başka taktikler uyguladıkları belirlendi.

Şık giyinmek, hareketlerini izlemek ve başka kadınlar onlara baktıklarında azarlamak gibi.

Columbia Üniversitesi'nden Farnaz Kaighobadi ve Oakland Üniversitesi'nden Todd Shackelford ve Viviana Weekes-Shackelford'un yaptığı araştırma 18 ile 46 yaş arası 453 kadın arasında yapıldı ve 6 aylık ilişkileri incelendi.

Kadınlara "neden orgazm taklidi yapıyorsunuz" sorusuna alınan en yaygın yanıtlar ise, "eşimi ilişkinin içinde tutmak" veya "başka kadına gitmesini engellemek" olduğu ifade edildi.

Yorumlar