Sadece seks yaparken odaklanıyoruz!

Harvard Üniversite'sinde yapılan araştırmaya göre, hayal kurmak sanılanın aksine insanı daha da mutsuz yapıyor. İnsanlar sadece seks esnasında yapılan işe tamamen odaklanıyor.

Sadece seks yaparken odaklanıyoruz!

Yapılan bir araştırma hayallere dalmanın insanlar üzerindeki etkisinin olumsuz olduğunu ortaya koydu. Araştırma, zihinlerimizin toplam zamanın yüzde 46,9'unda hayallere daldığını ortaya koydu.Uzmanlara göre, sadece seks yaparken beyin yapılan işe tamamen odaklanıyor.Harvard Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmada, hayatın nasıl daha güzel olabileceğini düşünmek yerine, anı yaşamanın ve bundan keyif almaya çalışmanın psikolojik açıdan daha yararlı olacağı belirtiliyor.Araştırma, iki binden fazla insanla cep telefonu teknolojisinden yararlanarak gerçekleştirildi.

Katılımcılarla temas kurularak günlük yaşam içindeki halleri, ne yaptıkları, mutlu olup olmadıkları ve hayal kurup kurmadıkları soruldu. Gönüllü katılımcılar cep telefonlarından bu sorulara cevap verdi.

Alınan cevaplar günde birkaç kez güncellendi ve toplamda 250 bin cevap elde edildi. 

Sonuçta ise insan beyninin her ne yapılıyorsa yapılsın zamanın neredeyse yarısında düşüncelere daldığı ortaya konuldu.

Yalnızca seks sırasında beyin tamamen yaptığı işe odaklanıyor.

Araştırmaya göre, insanlar en çok seks yaparken, egzersiz yaparken ve sohbet ederken mutlu.

 En az mutlu olunan zamanlar ise çalışırken geçiyor. Ancak şaşırtıcı bir şekilde daha güzel bir şey hakkında hayal kurmak, sıkıcı işleri eğlenceli hale getirmiyor. Aksine, zihnin hayal kurmasına izin verdikten sonra insan öncekinden daha mutsuz oluyor. Başka bir ifadeyle, araştırmaya göre, hayal kurmak insanı olduğundan daha mutsuz kılıyor.

Yorumlar