Seks ömrü uzatıyor!

Yapılan araştırmaların sonucu, yataktaki mutluluğun ömrü uzattığını, kalbi güçlendirdiğini ve depresyonu azalttığını gösteriyor.

Seks ömrü uzatıyor!

Brown Üniversitesi’nden Klinik Psikiyatri Yardımcı Doçenti Scott Haltzman, “Seni neyin neden heyecanlandırdığını bilmek, harika bir seks yaşamının kapısını açan anahtardır çünkü alacağın zevk konusunda kontrol sende olur” diyor.

Sevişmek için keyfinizin gelmesini beklemek yerine, zevk alacağınız ortamlarda seks yapmayı ya da hayalinizdeki seks fantazisini gerçekleştirmeyi denemelisiniz.

Saçlara dokunulması

Doktor Laura Berman, “Bir erkeğin parmaklarının buklelerinde dolaşması, en ilkel dürtülerini harekete geçirir” diyor. İnsan kafa derisi milyonlarca sinir ucu içerdiğinden dolayı cinsel açıdan uyarılıyoruz.

Omuzların öpülmesi

Seks Terapisti Joy Davidson, “Bunlar tatlı ve nazik öpücüklerdir; senden uzak duramadığı anlamına gelir."  Birinin sizi arzuladığını bilmek olduğunu bilmek kadar dizlerinizin bağını çözdüren çok az şey vardır. Ancak sevgi dolu sürpriz yaklaşımlar, sadece sizi ne kadar çok istediği anlamına gelmez. Floridalı Psikoterapist Molly Barrow, “Cinselliği keşfetmemizden itibaren, bir erkeğin seks arzusunu üç bölgeye olan ilgisinden anlayacağımızı biliriz: Göğüsler, kalça ve vajina. Öyleyse bir erkek başka yerlerine ilgi gösteriyorsa, bu kendinden önce senin zevk almanı önemsiyor demektir. Böyle bir erkek hemen sonuca ulaşmayı amaçlamaz. Dolayısıyla daha çok zevk alırsın” diyor.

Güzel kokmak

Psikoterapist Molly Barrow'a göre, koku alma duyusu en güçlü duyularımızdan biridir. Kokular doğrudan doğruya beynimizin en önemli bölümüne ulaşır. Bir erkeğin doğal kokusunu engelleyen güçlü bir parfümü değil, hafif bir sabunu tercih ederiz çünkü cinsel çekim ve uyarılmada asıl rolü oynayan, bedenden yayılan doğal kimyasallardır.


 

Yorumlar