El ve ayaklarınız yaşınızı ele vermesin!

Yüzünüze ne kadar baksanız, estetik yaptırmış olsanız da bir kadının elleri yaşını gösterir. En iyi firmaların el-ayak maskeleriyle yarışan bir maske tarifi...

Serpil Portakal

Bu maske; el ve ayaklarınızdaki ölü deriyi atar, ellerinizdeki kırışıklıkları azaltır, yaşlılık lekelerine iyi gelir. Nem verir. 

Yüzünüze ne kadar baksanız, estetik yaptırmış olsanız da bir kadının elleri yaşını gösterir. Onun için ellerimize de çok iyi bakmalıyız. Ayrıca, en sıkıntılı bölge olan topuklarınız içinde kullanabilirsiniz.

Maskeyi düzenli uyguladığınızda yumuşacık elleriniz, pamuk gibi ayaklarınız olacak.

 MALZEMELER;

 2 yemek kaşığı toz jelatin
 2 yemek kaşığı süt
 1 çay kaşığı karbonat
 1 yemek kaşığı salatalık suyu

HAZIRLANIŞI;

Ilık hale getirdiğiniz sütün içine jelatini ekleyip iyice karıştırıyoruz. Daha sonra salatalık suyu ve karbonatı ekleyip bütün malzemeleri birlikte karıştırıyoruz. Bir fırça yardımı ile ellerimize ve ayaklarımıza sürüyoruz. 15-20 dakika bekletip tamamen kuruduktan sonra soyarak çıkartıyoruz, yıkıyoruz ve nemlendiricimizi sürüyoruz.

Bu maskeyi sorunlarınız bitene kadar haftada 1 defa daha sonra ise ayda 1 defa uygulyabilirsiniz.

Bu maske yüz ve boyun bölgesine de uygulanabilir. 

NOT: Her maskeden önce cildinizin ufak bir yerinde alerji testi yapmanız tavsiye olunur.

Serpil Portakal'ı sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

facebook.com/serpilportakalyoutube/

instagram.com/portakalserpil/

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar