Soda ve kahve mucizesiyle tanışın

Pürüzsüz bir cilt için kahve telvesi ve soda mucizesine tanıklık etmek ister misiniz?

Serpil Portakal

Uzmanlar her gün Türk kahvesi içmenin faydalarını anlatadursun ben size müthiş bir cilt bakımı tarifi vereceğim. Kahve telvesi ve soda biraraya gelince bakın neler oluyor...

Öncelikle kahve telvesinin cildiniz üzerindeki etkilerinden bahsetmek istiyorum. Peeling görevi gören kahve telvesi ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller ve gözaltı morluklarını giderir. Eğer cildinizde nem eşitsizliği varsa kahve onu da düzeltmeden bırakmaz....

Peki ya soda.... Soda antioksidan özelliğinden dolayı cildin dipten uca temizlenmesini sağlar. Sodayı kahve ile uygulayabileceğiniz gibi tek başına tonik olarak da kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim tarifimize...

 MALZEMELER

 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

 2 tatlı kaşığı soda

HAZIRLANIŞI

Malzemeleri bir kase içinde iyice karıştırıyorsunuz. Ardından yüzünüze sürüp peeling hareketlerini yapıyorsunuz. Bir kaç dakika bu işlemi yaptıktan sonra yüzünüzü yıkıyorsunuz. Son olarak nemlendiri veya sodayı bir pamuğa döküp yüzünüzü tonikleyip uygulamayı bitirebilirsiniz.

NOT: Her maskeden önce cildinizin ufak bir yerinde alerji testi yapmanız tavsiye olunur.

Serpil Portakal'ı sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Facebook'tan takip için tıklayın

İnstagram'dan takip için tıklayın

Twitter'dan takip için tıklayın

Youtube abone olmak için tıklayın

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar 1 yorum