Göz kapağı düşüklüğü için doğal maske tarifi

Yaş ilerledikçe cildimiz yer çekimine yenik düşmeye başlıyor. Yüzümüzde bakımını ihmal etmememiz gereken bir yer var ki tüm ifademizi bir anda değiştirebilir.

Serpil Portakal

'Gözler kalbin aynasıdır' diye boşuna dememişler. Eğer göz kapağı düşüklüğü sorunu yaşıyorsanız, her daim etrafınızdakileri 'iyi' olduğunuza ikna etmek zorunda kalabilirsiniz.

Ama üzülmeyin bu sorunu güzellik merkezlerine gitmeden kendi yapacağınız bu tarifle çözebilirsiniz.

   MALZEMELER;

   1 Yumurta akı

HAZIRLANIŞI;

1 yumurta akını iyice köpük kıvamına gelinceye kadar çırpıp göz üstü ve çevresine sürüyorsunuz. Peçete ile kapatıp tekrar peçete üstüne sürüyoruz. 15 dakika bekleyip yıkıyorsunuz. Nemlendiricinizi sürüp maskeyi tamamlıyorsunuz.

NEYE İYİ GELİR?

Yumurta akı: Doğal botoks ve lifting etkisine sahiptir. Hem göz kırışıklıklarına hem de göz kapağı düşüklüğüne iyi geliyor.. Hergün uygulayabilirsiniz. Ama tarifi hergün sıfırdan taze olarak yapmanız gerekiyor.

NOT: Her maskeden önce cildinizin ufak bir yerinde alerji testi yapmanız tavsiye olunur. 

Serpil Portakal'ı sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

facebook.com/serpilportakalyoutube/

instagram.com/portakalserpil/

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar