Japon kadınların güzellik formülü bu maskede saklı

Japon kadınlarının beyaz ve pürüzsüz cildi görenleri hayran bırakıyor. Bu maske ile sizde Japonların güzellik formülünü uygulayabilirsiniz.

Serpil Portakal
-A A+

Cilt beyazlatmak isteyenler için pirinç suyu adeta bir mucize. Bu maske ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin açılmasına yardımcı olur.

Aslında bu formülü, Japon kadınları daha beyaz gözükmek için uyguluyor. 

 MALZEMELER;

 2 yemek kaşığı pirinç
 1 yemek kaşığı sıcak süt
 1 yemek kaşığı bal

HAZIRLANIŞI: 

Pirinçleri 2 su bardağı suyla lapa olana kadar haşlıyoruz. Daha sonra suyu bir kenara alıp pirinçleri süzüyoruz. İçine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sıcak süt ekleyip pirinçleri iyice ezip yüzümüze uyguluyoruz. Yarım saat beklettikten sonra havlu yardımıyla temizleyip ayırdığımız pirinç suyuyla yüzümüzü yıkıyoruz. 

Haftada 1 defa uygulanabilir.

NE İŞE YARAR?

Suyla temas eden pirinç, fitik asit üretir. Bu madde peeling görevi yaparak ölü derinin atılmasını ve cildin beyazlamasını sağlar. Hatta cilt lekeleri için üretilen bazı beyazlatıcı kremlerde fitik asit kullanıldığını görebilirsiniz. 

Pirinç suyu gözeneklerin temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip kişiler ciltlerini pirinç suyu ile temizleyerek kimyasal maddelerden uzak durabilirler. Gözenekleri küçültür. Cildin bakterilerden arınmasını sağlar.

Pirinç suyu cilde parlaklık verirken pirinç maskesi ise ciltteki kırışıklıkların azalmasını sağlar.

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller.

NOT: Her maskeden önce cildinizin ufak bir yerinde alerji testi yapmanız tavsiye olunur.

Serpil Portakal'ı sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

facebook.com/serpilportakalyoutube/

instagram.com/portakalserpil/

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."