Yanlış görmediniz Kerimcan değil İdo Tatlıses!

Villasında titreyen İdo'dan mekanları titreten birine dönüştü. Ama o kılık kıyafet nedir öyle. Bir insana şort o kadar mı yakışmaz? Kerimcanvari dansı ise olay!

Serpil Portakal

İbrahim Tatlıses ile ana kraliçesi Derya Tuna'nın oğulları İdo Tatlıses'i bilmeyeniniz yoktur. Müzik tarzları farklı olsa da babasının izinden giderek şarkıcı oldu. Konserden konsere koşan İdo'nun Darıca'da düzenlenen festivaldeki kılık kıyafeti ise unutulmayacak cinsten!

Ama önce İbrahim Tatlıses'in AKP’den milletvekili aday adayı olduğu süreçte anlattığı hikayeyi hatırlatmak istedim.

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo; daha küçük, villada doğalgaz yok, yardımına dönemin İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan koşuyor ve villaya bağlanan doğalgazla İdo, üşümekten kurtuluyor. O tir tir titreyen yavrucak, artık büyüdü, babası gibi konserler verir oldu(!) Artık, kendisi titremese de hayranlarının içini titretiyor! 

darıca

Şimdi gelelim konumuza...

Darıca Sahilinde 41 gün süren ve her akşam farklı bir şehrin kültürünün tanıtıldığı festivalinin kapanışını şarkıcı İdo Tatlıses yaptı.

ido tatlıses

Final gecesinde çıkacak ismi ilk duyduğumda doğrusunu söylemek gerekirse çok şaşırmıştım. Nedense İdo Tatlıses'i yazlık mekan beach'lerinde tatilcileri eğlendirirken hayal ediyorum. 

Beach'lerde sahne almaya o kadar alışmışki halka açık bir konserde nasıl giyinmesi gerektiğini unutmuş.

ido tatlıses

Şarkılarını, duruşunu ve konuşmalarını gayet başarılı bulduğum İdo'nun Darıca'daki stili bana göre tam bir fiyasko. Sonradan öğrendimki yalnız değilmişim!

Aldığım duyumlara göre kıyafet seçimi belediye yetkilileri arasında da eleştirilere neden olmuş.

Doğrusu kısa şortu içindeki çırpı bacaklarını görünce 'keşke giymeseymiş' dedim. Neden bunu bizlere yaptın İdo? Dansları ise 'acaba Kerimcan mı sahnede?' diye düşündürdü. 

'Denizden yeni çıkmış herhalde' dedirten kıyafetini isminden daha fazla söz ettirmek için mi giydi bilemem.

Ama bu ülkede İbrahim Tatlıses gerçeği nasıl varsa İdo Tatlıses gerçeği de var. Yeni türemiş ve gündemde kalmaya çalışan popçular gibi bunlara ihtiyacı yok. Umarım, çıktığı mekana uygun giymeyi ve 'daha normal dans etmeyi' zamanla öğrenir. 

Serpil Portakal'ı sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Facebook'tan takip için tıklayın

İnstagram'dan takip için tıklayın

Twitter'dan takip için tıklayın

Youtube abone olmak için tıklayın

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar