Türkler en çok tatildeyken evlilik teklifi alıyor!

Tatilde en çok evlilik teklifi alanlar arasında da Türkler lider konumda...

Türkler en çok tatildeyken evlilik teklifi alıyor!

Yaz demek tatil demek; tatilse dinlenmek ve eğlenmek… Peki ya romantizm? Online seyahat arama sitesi momondo bu sorunun peşine düştü ve “tatil ile romantizm” arasındaki ilişkiyi araştırdı.

Dünyanın çeşitli ülkelerindeki seyahat alışkanlıklarına ışık tutan, 14 ülkeden, yaşları 18 ile 65 arasında değişen15 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen “Seyahat Araştırması 2015”[1], Türklerin “Tatilde aşk başkadır!” dediklerini ortaya koydu!

“Tatilde hiç aşk yaşadınız mı ya da tatildeyken bir yabancıyla romantik bir deneyiminiz oldu mu?” sorusuna katılımcıların yüzde 37’si “evet” yanıtını verirken, yüzde 60’ının cevabı olumsuz oldu.

Cinsiyete göre değerlendirildiğindeyse, erkeklerin bu konuda daha aktif olduğu görülüyor. Türk erkeklerinin yüzde 42’si tatilde aşk yaşadıklarını itiraf ederken, kadınların oranı yüzde 33.

Tatil romantizmine en sıcak bakan millet Türkler olurken, ikinci sırada yüzde 34 ile İtalyanlar, üçüncü sırada ise yüzde 33 ile Norveçliler geliyor.

Onları Hollandalılar (yüzde 30), Portekizliler ve İngilizler (ikisi de yüzde 29) takip ederken, tatil romantizmi yaşadıklarını söyleyen Almanların, İsveçlilerin ve Rusların oranı yüzde 28.

Listenin devamı şöyle: Danimarka (yüzde 25), İspanya (yüzde 24), Fransa (yüzde 24), Finlandiya (yüzde 22) ve ABD (yüzde 20).

EN ÇOK TÜRKLER EVLİLİK TEKLİFİ ALIYOR

Türkler, “tatilde evlilik teklifi alma” konusunda da diğer ülkelerin önünde yer alıyor. “Seyahatteyken hiç evlenme teklifi aldınız mı?” sorusuna Türk katılımcıların yüzde 13’e olumlu yanıt veriyor.

İkinciliği yüzde 9’luk oranla beş ülke paylaşıyor: ABD, Norveç, İtalya, İngiltere ve Rusya. Liste İspanya ve İsveç (yüzde 8), Almanya ve Hollanda (yüzde 7) diye uzuyor.

momondo’nun araştırmasına göre sıralamanın en alt basamaklarında yüzde 5’lik oranla Danimarka, Finlandiya, Portekiz ve Fransa yer alıyor.

Bunun yanı sıra dikkat çeken bir nokta, bir seyahatte evlenme teklifi alan Türk erkeklerle Türk kadınlarının oranının hayli yakın olması. Kadınların yüzde 16’sı tatilde kendilerine “Benimle evlenir misin?” sorusunun yöneltildiğini belirtirken, erkeklerin de yüzde 11’i aynı şeyi iddia ediyor.

Yorumlar