Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları

Tommy Wirkola’nın yönettiği ve Jeremy Renner, Gemma Arterton'ın oynadığı Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları üç boyutlu izleme seçeneğiyle 1 Şubat'ta vizyona giriyor.

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları

Bildiğimiz Hansel ve Gretel bu kez biraz daha farklı!

Filmin konusu:

Küçüklüklerinde şiddeti yaşayan Hansel (Jeremy Renner) ve Gretel (Gemma Arterton) düzeni kendileri sağlamaya çalışan, intikam yemini etmiş kişilerdir. Artık Hansel ve Gretel, kendileri bundan haberdar olmasa da, av haline gelmiş ve cadılardan daha büyük bir şeytanla yüzleşmeleri gerekmektedir… 

PRODÜKSİYON NOTLARI
“Ben ve kız kardeşim mi? Bizim bir geçmişimiz var” - Hansel
Karanlık bir yöne sapıp, yeni bir yola girerek eğlenceli, hızlı ve tempolu bir aksiyona taşınan efsanevi masal, aksiyon-korku macera filmi olan Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları’na dönüşüyor. Hikâye, Hansel (Jeremy Renner) ve Gretel (Gemma Arterton) kardeşlerin, hayatlarını sonsuza dek değiştiren ve kanla tanışmalarına neden olan çocuk kaçıran bir cadının elinden kaçmalarından 15 yıl sonrasını konu alıyor. Artık vahşi birer yetişkin ve yetenekli kelle avcıları haline gelen kardeşler, kendilerini tamamen karanlık ormanlardaki cadıların peşlerine düşüp işlerini bitirmeye adarlar. İntikam almaya kararlıdırlar. Ama kötülüğüyle ünlü “Kan Ayı” yaklaşırken ve yakın gördükleri ağaçlık kasabadaki masum çocuklar bir kâbusla yüz yüze gelirken Hansel ve Gretel o ana dek avladıkları tüm cadıların ötesinde bir kötüyle karşılaşırlar. Bu kötü, onların korkutucu geçmişlerinin sırrını taşıyor olabilir.

Paramount Pictures ve Metro Goldwyn Mayer Pictures, bir Gary Sanchez prodüksiyonu olan ve başrollerinde Jeremy Renner, Gemma Arterton, Famke Janssen ve Peter Stormare’in yer aldığı Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları’nı sunar. Filmin senaryosunu yazan ve yöneten Tommy Wirkola. Yapımcılar Will Ferrell, Adam McKay, Kevin Messick ve Beau Flynn; uygulayıcı yapımcılar Denis L. Stewart, Chris Henchy ve Tripp Vinson. Hansel ve Gretel’in görsel olarak büyüleyici dünyasına hayat veren kamera arkası ekibinde yer alan isimler, görüntü yönetmeni Michael Bonvillain (Cloverfield/Canavar), yapım tasarımcısı Stephen Scott (Hellboy, Hellboy 2), kurgucu Jim Page (Disturbia/Şüphe), kostüm tasarımcısı Marlene Stewart (Real Steel/Çelik Yumruklar, Tropic Thunder/Tropik Fırtına), müzik yazarı Atli Örvarsson, baş müzik yapımcısı Hans Zimmer ve görsel efekt süpervizörü Jon Farhat (Book of Eli/Tanrının Kitabı, Wanted).  

Yorumlar