Yepyeni Osmanlı filmine iki Hollywoodlu aday

Beyazperdede başlayan Osmanlı tarihi akımına bir yeni film daha eklenecek. 'Famine' adlı film için Colin Farrel ve Leonardo DiCaprio ile görüşülüyor.

Yepyeni Osmanlı filmine iki Hollywoodlu aday

İrlanda’da 1845 yılında yaşanan büyük kıtlık sonrası Sultan Abdülmecid’in bu ülkeye yardım elini uzatmasını konu alan ”Famine” isimli filmin Türk yapımcıları, proje için iki ünlü Hollywood aktörü Leonardo DiCaprio ile Colin Farrell’a teklif götürdü. Çekimlerinin İrlanda’nın liman kasabası Drogheda ile Türkiye’de yapılması düşünülürken, filmde İrlandalı tanınmış yönetmen Mark Mahon’ın kamera arkasına geçmesi için görüşmeler devam ediyor.

1845 yılında Amerika kıtasından bulaşan bir tür zehirli mantarın İrlanda’da o dönemde baş besin kaynağı İrlanda patatesini büyük oranda zayi etmesi nedeniyle 6 yıl süreyle yaşanan kıtlığın hikayesini işleyen film, Türkiye ve İrlanda’da çekilecek.

Film için Leonardo DiCaprio ve Colin Farrell’ın aralarında bulunduğu bazı Hollywood oyuncularına da teklif götürülürken, çekimlerin bir kısmının da İrlanda’nın doğu kıyısında bulunan sahil kasabası Drogheda’da yapılması planlanıyor. Türk denizci Fatih ile İrlandalı Mary’nin aşk öyküsü eşliğinde İrlanda’daki kıtlık yıllarının işleneceği filmde olaylar şöyle gelişiyor:

“İrlandalı Mary’nin yaşamdaki tek arzusu sevilmek ve anlaşılmaktır. Ancak sadece kendi isteklerini dinleyen ve buna engel olacak her şeyi ezip yok eden James ile yolu kesişir. İrlanda kıtlığı başladığı zaman her şey bir anda değişir. Bu yıkıcı sorunu duyan Osmanlı İmparatoru Sultan Abdülmecid, krizin aşılması için İrlanda’ya bir heyet gönderir. Mary, bu ziyarette denizci Fatih ile tanışır ve gerçek aşkı bulur.”

İkilinin teklife olumlu baktığı ifade edildi.

Yorumlar