Zac Posen Brooks Brothers ile anlaştı!

Brooks Brothers Kadın Koleksiyonları artık Zac Posen’e Emanet!

Zac Posen Brooks Brothers ile anlaştı!

Amerika’nın ilk hazır giyim markası olan, yaklaşık iki yüzyılın ardından her nesilden kadın ve erkeğin vazgeçilmez moda adresi Brooks Brothers, kadın giyim ve aksesuar koleksiyonlarının kreatif direktörlüğü için ünlü tasarımcı Zac Posen ile anlaştı.

Uma Thurman, Michelle Obama, Gwyneth Paltrow ve Naomi Watts’ında aralarında olduğu pek çok ünlü kadının tercih ettiği Zac Posen, yeni görevinde Brooks Brothers’ın tasarımlarının yanı sıra markanın gelişimi ve sunumu konusunda da söz sahibi olacak.

Zac Posen’in Brooks Brothers ailesine katılmasından büyük heyecan duyduğunu  söyleyen Brooks Brothers Türkiye Genel Müdürü Füsun Kuran, "Günümüzün en ilham verici ve yetenekli Amerikan tasarımcılarından olan Zac Posen, benim de çok beğendiğim modacılar arasında. Tasarımlarıyla markamıza büyük değer katacağına inandığım Zac Posen’in Brooks Brothers için hazırlayacağı kadın koleksiyonunu merakla bekliyorum" dedi.

Ünlü modacı Zac Posen ise yeni görevi ile ilgili açıklamasında, "Brooks Brothers gibi geleneksel  ve zengin mirasa sahip bir markanın kadın koleksiyonunu geleceğe taşıma şansına sahip olduğum için çok heyecanlıyım" dedi. Zac Posen’in Brooks Brothers için hazırlayacağı ilk kadın koleksiyonunu 2016 ilkbaharında modaseverlerin beğenisine sunulacak.

ZAC POSEN hakkında:

16 yaşında Parson’s School of Design’a çalışmaya başlayan Posen, ardından Londra Central Saint Martin’s Üniversitesi’nde eğitimini tamamladı. Kısa sürede kendi imzasını oluşturmaya başladı. Zac Posen kendi adını taşıyan, modern Amerikan cazibesiyle dikkat çekici yenilikçi couture’ün harmanlanmasından oluşan  ilk koleksiyonunu 2001 yılında tanıttı. İlk koleksiyonunu takip eden iki sene boyunca, moda dünyasının en prestijli ödüllerinden CFDA tarafından “Swarovski’s The Perry Ellis Award”e layık görüldü.

Uma Thurman, Michelle Obama, Gwyneth Paltrow ve Naomi Watts’ında aralarında olduğu pek  çok ünlü kadın tarafından tercih edilen Zac Posen’in koleksiyonlarında cesur sofistike çizgiler, feminen tasarımlar dikkat çekiyor.    Zac Posen, ZAC Zac Posen ve Z Spoke Zac Posen koleksiyonları Bergdorf Goodman, Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Barney’s New York, Harvey Nichols ve Seibu gibi dünyaca ünlü  mağazalarda satışa sunuluyor. Ünlü modacı, Ekim 2013’te David’s Bridal işbirliği ile yarattığı Truly Zac Posen markası ile gelinlik koleksiyonunu Şubat 2014’te satışa sundu, Kenmark Optical işbirliği ile hazırladığı gözlük koleksiyonunu ise Eylül 2014’te mağazalarda olacak.

Yorumlar