Mozaik pasta nasıl yapılır hem pratik hem ekonomik!

Mozaik pasta nasıl yapılır? Malzemeler neler? Sadece 3 malzemeyle pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz mozaik pasta tarifine bayılacaksınız!

Mozaik pasta nasıl yapılır hem pratik hem ekonomik!

Mozaik pasta nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Sadece 3 malzemeyle evde pratik bi şekilde hazırlayabileceğiniz şahane bir tatlı tarifle tanışmaya ne dersiniz? Pişirilmeden sadece buzlukta 2 saat dondurularak hazır hale gelen ve bir tatlıdan tüm beklentilerinizi karşılayabilecek olan bu tarife mutlafa mutfaklarınızda yer açmalısınız. Asla pişman olmayacağınız mozaik pasta tarifinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. Şimdiden afiyetler olsun... 

MALZEMELER: 

2,5 paket petibör bisküvi, 1,5 - 2 paket krema(350-400 ml), 250 gram çikolata (bitter veya sütlü)

HAZIRLANIŞI: 

Bir kabın içerisine bisküvilerinizi kırın. Toz gibi olmamalarına özen gösterin.
Bir küçük sos tenceresinin içerisine kremayı alın.Hafif ısıtın. Kaynama noktasına gelmeden, çok sıcak olmadan ocaktan alın. İçerisine çikolataları ilave edin.
Kremanın ısısıyla çikolatalarınız karıştırarak eritin. Tamamen eriyince bisküvilerinizin üzerine gezdirin. Ardıdan güzelce karıştırın. Bisküvilerin ezilmemesine özen gösterin.Bir streç filmi tezgahın üzerine serin. Hazırladığınız karışımı tam ortasına yayın. Streç filmle güzelce sarıp sıkıştırarak şekil verin. Ardından buzluğa kaldırın.Buzlukta en az 2 saat donmalarını bekleyin. Donduktan sonra çıkarıp dilimleyerek servis edin. Afiyetler olsun!

Yorumlar