Çukur dizisinin Vartolu'su Erkan Kolçak Cansu Tosun ile evleniyor Cansu Tosun kimdir?

Çukur dizisinin sevilen karakteri ''Vartolu'' ile yıldızı parlayan Erkan Kolçak Köstendil, 1 yıl önce nişanlandığı Cansu Tosun ile nikah masasına oturacak!

Çukur dizisinin Vartolu'su Erkan Kolçak Cansu Tosun ile evleniyor Cansu Tosun kimdir?
-A A+

Ekranların sevilen dizisi Çukur'un başrollerinden olan 'Vartolu' karakteri ile yıldızı parlayan Erkan Kolçak Köstendil, geçen yıl meslektaşı Cansu Tosun ile bu yaz nikah masasına oturacak! Geçtiğimiz senelerde aynı dizide rol alan iki başarılı oyuncu geçtiğimiz yıl Ekim ayında evlilik yolunda ilk adımı nişan yüzüklerini takarak atmışlardı. Başarılı oyuncu Cansu Tosun, Hürriyet'e verdiği bir röportajında nişanlısı Erkan Kolçak Köstendil, ''İlk andan itibaren benim aradığım o, onun aradığı benmişim. Birbirimizi arıyormuşuz'' diyerek nişanlısına olan aşkını açıkladı. Cansu Tosun bu yaz Erkan Kolçak Köstendil ile nikah masasına oturuyoracağını açıkladı.

çukurun vartolusu evleniyor

CANSU TOSUN KİMDİR?

Başarılı oyuncu, Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg‘de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş. Babası, Nürnberg‘de postane yöneticiliği yapıyor. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi. 4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların yüzü oldu. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.

Almanya’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oyunculuk hayali ile hiç tanımadığı İstanbul‘a onun yanına gelerek yerleşmiş. 2010 yılında oyuncu olmak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan‘nın yönettiği BKMMutfak ekibinden de dersler almış. Sonrasında 3.Mota Okulu‘nda Ümit Çırak‘tan oyunculuk eğitim aldı.

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 yılında TRT‘de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini oynadı. 2013 yılında, yönetmenliğini Kudret Sabancı‘nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından uyarlanan aynı adlı dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı. 2014 yılında başrollerde Keremcem‘in oynadığı “İksir: Dedemin Sırrı” adı sinema filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri:
2011 – 2012 – Küçük Hanımefendi
2012 – 2013 – Kayıp Şehir
2013 – Bugünün Saraylısı
2014 – İksir: Dedemin Sırrı