Hillary Clinton güzel görünmek için 600 saat harcamış!

ABD Başkan adayı Hillary Clinton seçim kampanyası süresince sırf daha güzel görünmek için 600 saat yani 25 gün harcadığını biliyor muydunuz?

Hillary Clinton güzel görünmek için 600 saat harcamış!

Geçen yıl ABD Başkanlık Seçimi'ni Donald Trump'a karşı kaybeden Hillary Clinton'ın seçim kampanyası boyunca sadece güzel görünmek için 600 saat yani toplamda 25 gün harcadığını biliyor muydunuz?

Peki seçim kampanyası boyunca ekranlara her zaman güzel ve bakımlı çıkan Hillary Clinton bu durumdan memnun mu?

Yanıt 'hayır.' Çünkü ona göre bu haksız bir zaman kaybı.

Clinton, rakiplerinin traş olup bir takım elbise giymesinin yeterli olmasına karşın toplumun kendisinden bir kadın olarak daha bakımlı ve süslü görünmesini istemesinden seçim kampanyası süresince rahatsızlık duymuş. Ancak sözkonusu bir yarış olunca kişisel tercihi değil kendisinden istenileni yapmak zorunda kalmış.

Clinton'ın tercihinin altında daha önce makyajsız katıldığı etkinlikler sonrası aldığı şiddetli eleştiriler de etkili olmuş.

Clinton durumu şöyle anlatıyor:

"Kıskanç değilim ama erkek meslektaşlarımı sık sık kıskandığım anlar oluyor. Ben sadece duş, tıraş, takım elbise giyme ve hazır olmaya yeterli. Makyajsız olarak birkaç kez dışarı çıktım, haber çıktı."

Peki ya seçim sonrası durum değişti mi? Yanıt yine 'hayır.' Çünkü Hillary Clinton seçim sonrası da aynı toplum baskısıyla karşı karşıya kaldı. 

Seçimin ardından Clinton, bir Çocuk Savunma Fonu etkinliğinde konuşmak için en az makyajı tercih etti ve yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu. 

Clinton kariyeri boyunca bol savaş verdi, ancak halkın gözünde kadın olarak görünüşünde daha az zaman harcamaya yönelik savaşı kaybedildiğini biliyor.

Ve şunu diyor Clinton; "Halkın gözündeki kadınların istedikleri takdirde makyaj yapmasına gerek kalmayan ve kimsenin umurunda olmadığı bir gelecek hayal edin."

Yorumlar