Zahide Yetiş'in büyük sırrı söyleceğim her şeyi...

Ekranların en sevilen yüzlerinden Zahide Yetiş, izleyicileri ile arasında oluşan güven bağının nedenlerini anlattı.

Show TV'de her sabah Zahide Yetiş'le programını sunan ünlü ekran yüzü "Güvenilir bir ekran yüzü olmanın yolu nedir?" sorusunun yanıtını cevapla tv kameralarına anlattı. 

"Güven bizim işimizde en önemli şey. İnsanlar size güvenirse, size inanırsa söylediğinizi yapacaktır" dedi ve kendi güven sırrını anlattı:

"Ben sağlık programı sunuyorum. Sağlık bizim en aciz olduğumuz konu. Herhangi bir konuda çok fazla bilgiye sahip olabilirsiniz ama sağlık konusunda ne kadar detaylı bilebilirsiniz... Hele ki bu problem sizin vücudunuzdaysa. Söyleyeceğim her şeyi üç kez düşünerek, çok araştırarak, çok okuyarak söylüyorum."

ZAHİDE YETİŞ KİMDİR?

Zahide Yetiş, 1979 yılında Avusturya, Viyana‘da doğmuştur. Babası burs kazanıp okul için Viyana’ya gittiğinde yeni evli imiş ve Zahide orada doğmuştur. “Allah’ın emir ve yasaklarına uyan” demekmiş Zahide’nin anlamı. Anne tarafı Yunanistan – Selanik, baba tarafı Kütahya‘dan İzmir‘e gelmiştir. Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir’de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmalarında birincilikler aldı. Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamladı. Ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Çocukluk yıllarında TRT‘de belgesel seslendirmeleriyle televizyonculuk hayatı başladı. Reklam Seslendirmeleri yanı sıra Haber Spikeri ve Metin Yazarı olarak görev yaptı.

TV8 ‘de “Kentlerin Dili” adlı programla Türkiye’yi dolaşarak 25 ayrı şehrin yarı belgesel programını yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk Teknoloji Programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı.

İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri verdi.

TRT Kurumunda, İzmir ve Ankara televizyonlarında “Genç Gözüyle Tartışma” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi kadın, eğitim, kültür, eğlence ve tartışma ve yarışma programlarının sunuculuğunu yaptı.

Kanal D’de yayınlanan tam üç sezon “Doktorum” Proğramını Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sundu. Daha sonra ATV’de “Zahide’yle yetiş hayata” adlı programda sunuculuk yaptı. Şu sıralar Show TV'de Zahide Yetiş ile programını sunuyor. 

Yorumlar