Güne enerjik başlamanın yolları nelerdir İşte 10 sır!

Sabahları nasıl mutlu uyanılır? Güne enerjik başlamanın yolları nelerdir? 10 adımda güne enerjik başlayın!

Güne enerjik başlamanın yolları nelerdir İşte 10 sır!

Gerek özel hayatımızdaki problemler gerek iş hayatımızdaki problemler yüzünden her güne mutlu uyanmamız imkansız oluyor. Ancak her ne olursa olsun moralimizi yüksek tutmalıyız ne de olsa hayat devam ediyor. Sizde sabahları kendinizi yorgun ve mutsuz hissediyorsanız bu yazımız tam size göre. Psikolojik olarak enerjinizin yüksek olmasını sağlamak ve sabahları güne daha enerjik başlamak için yazımızdaki 10 adımı mutlaka uygulamalısınız. 

MUTLAKA KAHVALTI YAPIN 

Sabahları kahvaltı yapmak, güne daha mutlu başlamanızı sağlar. Çünkü yediğiniz sağlıklı besinler, vücudunuza enerji depolayarak zihninizi açık tutar. Bu yüzden bu önemli öğün kesinlikle atlamamanizi tavsiye ediyoruz.

KASLARINIZI ESNETİN 

Uyanır uyanmaz kaslarınızı esnetin. Kaslarınızın esnemesi, vücudunuzdaki kan akışını sağlar ve mutluluk hormonu olarak bilinen endorfinleri serbest bırakır. Bu da gün boyunca daha mutlu hissetmenizi ve daha pozitif bir bakış açısına sahip olmanızı sağlar. 

GÜNE TELEVİZYON İZLEMEDEN BAŞLAYIN

Televizyonda kötü haberler duymak hepimizin canını sıkıyor olabilir. Ancak bu haberleri izlemek yerine kesinlikle geceden kalma haberleri izlemenizi öneriyoruz. Güne daha mutlu başlamanın en önemli yollarından biri de güzel şeyler duyarak uyanmaktan geçiyor.

MÜZİK RUHUN GIDASI 

Müzik listenize, dinlemekten zevk aldığınız hareketli müzikleri yükleyin. Hepimizin bildiği gibi müzik ruhun gıdasıdır. Tavsiye etmemiz gereken önemli bir husus ise kesinlikle slow müzik dinlemeyin, hareketli ve enerjinizi arttıracak müzikler dinleyerek güne başlayın.

SABAH GİYECEĞİNİZ KIYAFETLERİ AKŞAM HAZIRLAYIN 

Sabahları evden çıkmak için acele ederken anahtarlarınızı, cüzdanınızı, telefonunuzu ve iş notlarınızı bulmak sizin enerjinizi alır. Bu nedenle gece yatmadan önce, maksimum 10 dakikanızı ayırarak sabah giyeceğiniz kıyafetleri, çantanızı hazırlayıp yatın. Böylece sabah acele etmeden stressiz yataktan kalkarsınız.

EV HAYVANI BESLİYORSANIZ ONLARLA VAKİT GEÇİRİN

Eğer evinizde kedi, köpek veya kaplumbağa gibi herhangi bir hayvan besliyorsanız onunla bir iki dakika oynayarak vakit geçirin. Çünkü hayvanlar, insanların streslerini ve negatif enerjilerini atmasında en etkili unsurlardan biridir.

BAŞUCUNUZDA ÇİÇEK OLSUN
Bilimsel araştırmalara göre çiçekler insanları mutlu ediyor.Güne güzel bir çiçeği görerek başlamak hepinize mutluluk verecektir. Bu nedenle sabahları uyandığınızda ilk gördüğünüz yere çiçek yerleştirin.

KAHVE İÇİN 

Sabahları güne kahve içerek başlayabilirsiniz. Hem bu sizin güne daha zinde başlamanızı sağlayacaktır.Cam kenarında ya da güneşte yürüyerek içeceğiniz kahveniz, gün boyunca ihtiyacınız olan enerjinizi toplamaya yardımcı olur.

GECE YEMEK YEMEDEN YATIN 

Geceleri yatağa yatmadan önce asla yemek yemeyin. Çünkü gece yediğiniz yemek şişkinlik yapar ve bu da gece uyumanıza engel olarak gün boyu uykusuz gezmenize neden olur. Bu dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. 

EĞLENCELİ ALARMLA GÜNE BAŞLAYIN

Sabah güne başladığınız alarm sizi motive edecek bir alarm olmalı. Bu yüzden alarm sesinizi sevdiğiniz ve duymaktan hoşandığınız bir melodi yaparsanız bu sizin daha mutlu uyanmanızı sağlayacaktır. Böylece en çok sevdiğiniz müzikle sabahları uyandığınızda modunuz yüksek olacak.

Yorumlar