Süleymanpaşa'nın yeni simit arabaları görücüye çıktı!

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından daha hijyenik koşullarda simit satılması için başlatılan kampanyaya simit fırınlarından da destek gelirken alınan 16 yeni simit arabası Tuğlalı Park’ta görücüye çıktı.

Süleymanpaşa'nın yeni simit arabaları görücüye çıktı!

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın açılış konuşmasını yaptığı yeni simit arabaları tanıtımında Eşkinat, eleştirilere de cevap verirken şunları söyledi:

"Uzun süre speküle edildi. ‘Belediye simit satar mı?’ denildi. İyi ki belediye simit sattı da simitçi fırınlarımız yeni arabalarıyla ve personelinin hijyenik kıyafeti ve nazik davranışları ile hemşehrilerimize hizmet vermeye başladı. Bundan sonra bu standartlara uyanlar simit satacaklar. Uymayan hiçbir simitçiye zabıtamız izin vermeyecek. Bu esnafın dostu düşmanı olmakla alakalı değil. Bu insanın işini daha iyi yapması, standardı arttırmaya yönelik belediyenin bir katkısı. Biz burada iki araçla, Mutlukent’in katkılarıyla, herhangi bir kar gözetmeden standart koymaya çalıştık. Arkadaşlarımız da bu çağrıya cevap verdiler. 16 araç bugün Süleymanpaşa’nın farklı noktalarında simit satmaya başlayacak. Diğer araçlarda talepler doğrultusunda hizmete girmeye devam edecek. Herkese hayırlı uğurlu olsun."

Süleymanpaşa Belediyesi’nin Süleymanpaşa esnafı ile uyum içinde çalıştığını da sözlerine ekleyen Başkan Eşkinat, "Bu belediye ile ilgili ön yargıların kırılması gerektiğini, bizim esnafımızdan sonuna kadar razı ve yanında olduğumuzu, esnafın bu ekonominin kırılmayan direği olduğuna inandığımızı, bizim de esnaflıktan geldiğimizi bir kere daha şer cephelerine duyuruyorum. Ne yazarsanız yazın ne çizerseniz çizin. Mikroskop altında inceliyorsunuz, inceleyin. Ama ben bu belediyenin kuruşunu sizlere yedirmemeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

Başkan Eşkinat’ın konuşmasının ardından 750 simit ve 500 ayran vatandaşlara ikram edilirken yeni simit araçlarından ilk simidi Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ikram etti.

YENİ SİMİT ARABALARININ ÖZELLİKLERİ

Öte yandan yeni simit arabalarının teknik özelliklerini de Emart Makine firmasından Erman Sadış basın ve katılımcılar ile paylaşırken, "Simit arabalarımızın 3 teker sayesinde rahat hareket kabiliyeti mevcuttur. Alt kasa depo olarak kullanılır. Simitçimizin soğuk ve yağmurlu havalardan etkilenmemesi için yerden yüksek platform mevcuttur. Camekan kısmı solidpoli-karbondan üretilmiştir. Simit teşhir kısmında paslanmaz çelik kullanılmıştır. Profil iskelet özel fırın boya ile kaplanmıştır. Arka platform kısmında satıcının soğuk hava ile temasını kesmek amaçlı kendinden pencereli, istenildiğinde yukarıda toplanabilen fermuarlı şeffaf branda kullanılır. Üst branda su geçirmez ithal kumaştan üretilmiştir. Simitlerin dökülen susamlarını kolay temizlemek amaçlı alt tabanda delikli sac kullanılmıştır ve hemen alt kısmına susam çekmecesi yapılmıştır. Ayrıca araçlarımızın yere sabitlenebilmesi için altı da demir profilden kaynatılmıştır. Yeni simit araçları Süleymanpaşa’ya yeni bir soluk getirecektir" şeklinde konuştu.

 

Yorumlar