Uyanınca yapılması gerekenler nelerdir sabah rutini nasıl olmalıdır?

Hayatta başarılı olmanın yollarından bir tanesi nedir? Hayatta başarının en önemli adımlarından bir tanesi sabah rutinlerinden geçiyor!

Uyanınca yapılması gerekenler nelerdir sabah rutini nasıl olmalıdır?

Son zamanlarda başarılı kişiler tarafından sorgulanan ve varılan kanılardan bi tanesi sabah rutinidir! Günü daha güzel kılmak için güne başlangıcınız hayattaki başarınızı oldukça etkilemektedir. Bugün elmaelma.com okurları için 4 adımda sabah rutininizi güzelleştirecek ve güne daha zinde olmanız için püf noktaları derledik.

1) NEFESİNİZİ DENGEDE TUTUN!

Sabah uyanır uyanmaz derin derin nefes alın havalar çok soğuk değilse camı açıp odanızı havalandırabilirsiniz. Böylelikle uykunuzda açılmış olacak! Daha sonra derin derin 5 kere nefes alıp verin böylelikle nefes alış verişlerinizin dengelemiş olacaksınız. Bedeniniz rahatlayacak sinir sisteminiz düzene girecektir. 

2) MATCHA ÇAYI TÜKETİN

Son zamanların oldukça popüler olan matcha çayı hem sağlık açısından faydalı hemde antioksidan bakımından oldukça zengindir. Matcha çayı yaşlanmayı önlerken aynı zamanda sağlığınızı hastalıklara karşı koruma etkiside bulunmaktadır.

3) MEDİTASYON ŞART

Sabahları kendinize 15-20 dakika kadar zaman ayırın ve meditasyon yapın. meditasyon sizi gün içerisindeki tempoya hazırlayacak aynı zamanda zihninizi olumsuz düşüncelerden arındıracaktır. 

4) YAPILACAKLAR LİSTESİNE GÖZ ATIN

Kendinize bir liste oluşturun ve her sabah uyandığınızda sizler için sıraladığımız noktaları uyguladıktan sonra gün içerisinde yapacağınız işleri gözden geçirin. Böylelikle gün içerisinde yaşayacağınız aksiliklerin önlemini almış olurken işlerinizi tekrar kontrol ederek eksik olanları tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar