Yağ yakmak için ne kadar çalışmalıyız?

Vücudumuzdaki yağlardan kurtulmak için çok çeşitli spor hareketleri yapmaktayız. Peki yağ yakmak için ne kadar çalışmamız gerekiyor biliyor musunuz? Sizler için araştırmasını yaptık.

Yağ yakmak için ne kadar çalışmalıyız?
-A A+

Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilmeniz için çeşitli spor ve hareketler yapmaktasınız. Yağ yapmak için yaptığınız çalışma ortalama bir süre için yaklaşık 15-20 dakika sürmelidir. Bu zaman diliminde nabzın sağlıklı bir antreman içinde olduğunu kapsamaktadır. Bu düreyi ve çalışma programınızı arttırdığınızda istediğiniz hedefe çok çabuk ulaşabilirsiniz. 15-20 dakika gibi bu sürede vücudunuzdaki yağ yakma enzimlerinizi yakarken ihtiyaç duyduğu süredir.

Vücudunuzdaki yağın enerjiye dönüşebilmesi için vücudunuzun bir nevi kullanılmasıdır. Vücudunuzun temposu ve kalbinizin atım hızıarttıkça yağ yakım hızınızda o kadar hızlı olur. Bu durumda vücudunuzun 10-15 dakika gibi bir sürede vücudunuzda yanan yağ oranı artarken yaktığınız karbonhidrat da ona göre azalmaktadır. Burada asıl olan 25 dakikada etkisini çok daha fazla görebileceğiniz etkili sonucu elde edebilirsiniz.Bu içeriğe yorum yapın

0 Yorum