40 saniyede bebek uyutma yöntemi işte mükemmel formül!

40 saniyede bebek uyutma yöntemi nedir? Bebeğinizi ayakta sallamanın dışında kolayca uyutabilmenizi sağlayacak yöntemi sizler için derledik!

40 saniyede bebek uyutma yöntemi işte mükemmel formül!

Bebeğinizi pışpışlama ve ayakta sallama yönteminin dışında kolay bir şekilde uyutabileceğinizi biliyor muydunuz? Gece yarısı aniden uyanan bebekleriniz ya da bir anda ortaya çıkan sese irkilerek uyanıp huysuzlanan bebeklerinizi size önereceğimiz bu mükemmel formül sayesinde çabucak uyutabileceksiniz. Bu formülün adı 40 saniyede uyutma yöntemi. Peki 40 saniyede uyutma yöntemi nedir? İşte bebeğinizin çabucak uyumasını sağlayacak en etkili yöntem! 

KOLAYCA UYUTMANIZI SAĞLAYACAK MÜKEMMEL FORMÜL 

Gecenin bir vakti bebeğinizin ağlama sesiyle uyandığınızda ne yapacağınızı şaşırıyor ve onu uyutabilmek için her yolu deniyorsunuz. Fakat bazen ne yaparsanız yapın ne kadar sallarsanız uyumayabiliyor. İşte tam da bu noktada bebeğinizin kolayca uyumasını sağlayacak bir önerimiz var. Peçete yöntemi. İlk başlangıçta kulağa biraz tuhaf gelebilir.Ama bu yöntem sayesinde bebeğinizi kolay bir şekilde uyutabileceksiniz. 

PEÇETE YÖNTEMİYLE BEBEĞİNİZİ UYUTMAYI DENEYİN 

Kullanacağınız peçete/mendilin temiz olmasına dikkat ederek, bebeğinizin yüz hizasına aşağı-yukarı hareketler yaparak mayışmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemi deneyerek bebeğini kolaylıkla uyutan annelerin sayısının ise oldukça fazla olduğu tespit edildi.

Aylara göre uyku düzeni örneği:

 Yenidoğan: Günde 16-20 saat
 6 Haftalık: Günde 15-16 saat
 4 Aylık: 9-12 saat artı 2 kısa uyku
 6 Aylık: 11 saat artı 2 kısa uyku
 9 Aylık: 11-12 saat artı 2 kısa uyku
 1 Yaş: 10-11 saat artı 2 kısa uyku

Yorumlar