Selülitleri gideren içecekler kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşun!

Selülit neden oluşur? Selülitleri gideren içecekler nelerdir? Doğadan gelen mucize besinlerden yaptığınız içeceklerle selülitlerinizi yok edin! İşte tarifi!

Selülitleri gideren içecekler kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşun!

Neredeyse tüm kadınların korkulu rüyası olan selülit problemi sadece kilolu kadınların değil tüm kadınların endişe ettiği bir durumdur. Kilo verilmesi bu problemden kurtulunması anlamına gelmemektedir. Çünkü zayıf kişilerde de selülit görülmektedir. Bu sorunla karşılaşmamak için düzenli spor yapmanız gerekiyor. Bunun dışında doğadaki mucizelerden de faydalanarak bu sorununuza elveda diyebilirsiniz. Elmaelma.com olarak sizlere selülitlerinizi giderebileceğiniz harika bir içecek tarifi hazırladık. Peki selülitleri gideren içecek taraifi nedir? diyorsanız bu haberimize bir göz atmanızda fayda var!  

SELÜLİT NEDEN OLUŞUR?

Selülit bilinenin aksine yalnızca kilolu kadınlarda görülen bir rahatsızlık değildir.  Kasların deriye yapışmasını sağlayan kolajenin lifli yapısından dolayı da ortaya çıkabilir. Yaşlıların ve fazla kiloluların cilt yapıları selülite meyilli olsa da normal kişilerde de görülebilir. Yani çok zayıf kişilerde de selülit görülebilir. Selülite neden olan faktörleri sıralamak gerekirse; genetik faktörler, yaş sebepleri, hormonsal sebepler, fazla yağdan kaynaklanan sebepler ve yanlış beslenme gibi faktörler selülite yol açan faktörler arasında bulunmaktadır. 

SELÜLİTLERİ GİDEREN İÇECEK TARİFİ 

MALZEMELER;

100 gr marul, 200 ml Hindistan cevizi suyu, 3 halka dilim ananas, 1/4 demet taze nane, 1 limon suyu

YAPILIŞI;

Bütün malzemeleri pürüzsüz hale gelene kadar blender’dan geçirin. Buzdolabında soğuttuktan sonra tüketin.

Yorumlar