Bebek pudrası pişiğe iyi gelir mi asla kullanmayın!

Bebek pudrası pişiğe iyi gelir mi? Sıcaklıkların arttığı yaz günlerinde pişik sorununu önlemek için neler yapılabileceğini sizler için araştırdık.

Bebek pudrası pişiğe iyi gelir mi asla kullanmayın!

Mevsimler değişiyor ve sıcaklıklar iyiden iyiye kendini göstermeye başladı. Sıcaklıkların artmasıyla doğru orantılı olarak pişik sorunuda artmaya başladı. Anneler dikkat! Pişik olan bebeğinizin bu sorununa deva olmak için sakın pudra sürmeyin! Uzmanlar uyarıyor! Pudralar vücuttaki suyu çekeceğinden dolayı ciltteki nemi içine hapseder ve pişik riskini daha çok tetikler. Peki pişiğe ne iyi gelir? Bebek pudrasının zararları neler? Bebek pudrası nerelerde kullanılır? İşte bebek pudrasına dair tüm merak edilenler!

PUDRALAR PİŞİK RİSKİNİ TETİKLİYOR 

Genellikle annnelerin bebeklerin pişik sorununu gidermek için uyguladığı yöntemlerden biri de bebek pudrasıdır. Bu ürünler bebek üzerinde uygulandığında vücuttaki suyu çekeceğinden dolayı ciltteki nemi içine hapseder ve pişik riskini tetikler. Bu nedenle bebeklerinizde pişik sorunu varsa doğal yöntemler kullanmayı tercih etmelisiniz. 

ZEYTİNYAĞI YA DA YOĞURT GİBİ DOĞAL YÖNTEMLERİ TERCİH EDİN 

Eğer bebeğiniz pişik olduysa zeytinyağı sürebilir ya da yoğurt gibi cildi havalandıracak yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra bebeğinizin altını sık sık değiştirmeye özen göstermelisiniz. Bebeğinize uygun bez seçmeye özen gösterin. 

PİŞİK KREMLERİNİ TERCİH EDİN 

Pişik sorununu gidermek için uzmanlar dikkatli olunması gerektiğini söylüyor. Bunun için bebek altını kirletir kirletmez değiştirilmesi ve sabun kullanmadan ılık suyla yıkanması gerektiğini söylüyor. Bebeğiniz pişik olduğu zaman bebek pudraları yerine pişik kremleri tercih etmelisiniz. 

AYAK KOKUSUNU GİDERİYOR 

Bebek pudralarını çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz. Bunlardan biri de ayaktaki kötü kokuların giderilmesinde kullanılmasıdır. Ayaklarınız kokuyorsa bebek pudrası sürerek bu kokuyu giderebilirsiniz. 

TER KOKUSUNU ÖNLÜYOR 

Bebek pudrası aynı zamanda terlemeyi de önlemektedir. Terleyen koltuk altlarınıza bebek pudrası sürebilir kötü kokuyu giderebilirsiniz. 

KİRPİKLERİN DAHA HACİMLİ GÖRÜNMESİNİ SAĞLIYOR... 

Rimel kullanmadan önce kirpiklerinize bir kat pudra geçerseniz rimel sonrası daha hacimli ve kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Yorumlar