Dilber Ay kimdir ünlü sanatçı hayatını kaybetti!

Sanatçı Dilber Ay, kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Dilber Ay kimdir ünlü sanatçı hayatını kaybetti!

Flash TV'nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğu üstlenen ve güzel sesi ile hafızalara kazınan ünlü sanatçı Dilberay geçirdiği kalp krizi  nedeniyle kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

DİLBER AY KİMDİR?

Kureyşan aşiretine mensup olan Ay, 1 Ocak  1956'da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.  Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir aile çocuğu olmasına rağmen, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş' tan Ankara'ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

Düzce'de okula devam edemeyip 13 yaşında babasından yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce'ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin çok güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu. Almanya'da iki kere hapis yattı. Flash TV'nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır. 

Kaynak: DHA

Yorumlar