Cinsellikte afterplay nedir ne anlama geliyor?

Cinsellikte kadın ve erkeğin arasındaki bağı yüceltmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir taneside afterplaydir. Peki afterplay nedir?

Cinsellikte afterplay nedir ne anlama geliyor?

Cinselliği güçlü kılan veya güçlendiren bazı etkenler vardır bunlardan bir tanesi cinsellik öncesi ön sevişmedir. Cinsel hayatta önemli bir rolü olan bu durumun genellikle kadın ve erkek için daha sağlıklı bir cinsellik için gerekli bir unsurdur. Ancak birde cinsellik sonrası var birde bu işin önerilenlere göre cinsellik sonrası çiftler birbirlerine sırlarını dönüp yatmak yerine afterplay olarak adı geçilen cinsellik sonrası partnerler genellikle ki kadınlarda bu durum konuşma, sohbet etme isteği erkeklerde uyuklama, televizyon izleme gibi bireysel olarak devam etmektedir.

Bu noktada afterpartinin önemi devreye girmektedir. Yani bizim tabirimizle 'geribildirim' dediğimiz cinsellik sonrası partnerileri birbirine yakınlaştırma amaçlı dozunda olması gereken çiftler arasında bir diyalog olmasıdır. Özellikle bu zamanlama aralığı çiftlerin birbirlerine cinsellikte hoşnutlarını ve dile getirmek istedikleri konuları birbirlerine açıklamak için oldukça uygun bir fırsattır. Aynı zamanda çiftlere motivasyon sağlayan afterplayde eğerki çiftler arasında dargınlık, küsme gibi durumlarını yumuşatmada ve sorunları çözmek için fırsattır.

Yorumlar