Saç rengi nasıl açılır doğal yollarla saç rengini açmak için ne yapmak gerekir?

Saçlarınıza kimyasal sürmeden doğal yöntemlerle açmaya ne dersiniz?

Saç rengi nasıl açılır doğal yollarla saç rengini açmak için ne yapmak gerekir?

Saç renginde ufak değişiklikler yapmak isteyenlere harika bir önerimiz var! Bu yöntemlerle, kimyasal sürdürmeden yalnızca doğal olarak saç renginizi açabilirsiniz! İşte o yöntemler...

ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi doğal saç açıcılar arasında yer alır. Duşta durulama suyu olarak kullanacağınız sirkeli su saç rengini açmaya yarıyor. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma özelliğine sahiptir. Duştayken saçlarınızı son aşamada sirkeli su ile yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç renginizin açılmaya başladığını fark edeceksiniz. Sirkenin ağır kokusunu yumuşatmak için suya birkaç damla lavanta yağı katabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda saçlarınızdaki kepeğin azalmasına ve daha canlı ve güçlü saçlara kavuşmanızı sağlar.

PAPATYA SUYU

Saç açmaya yarayan etkili yöntemlerden birisidir. 1 bardak suya 1 avuç papatyayı atarak 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ılımasını bekleyin ve bu sırada dinlensin. Sonra ise karışımı süzgeçten geçirerek papatyaları suyundan ayırın. Papatyaları çöpe atabilirsiniz. Saçlarınızın nemli ya da kuru olması farketmez. Genelde kuru saça uygulamanızı tavsiye edilir. Suyu saçınıza sürmek için 3 farklı yöntem var. İster suya tarağınızı batırıp saçınızı tarayarak sürersiniz, ister saçınızda ombre etkisi yaratmak istiyorsanız saçınızı at kuyruğu yapıp sadece aç kısımlarını ıslatırsınız, isterse saçınızı komple hazırladığınız suyla yıkarsınız.

Sonrasında ise mutlaka saçlarınızı yıkayın. Papatya suyu kurumuş vaziyette saçınızda kalmasın. Ayrıca hergün hergün yapmanız da saçınıza zarar verebilir. 2 gün arayla yapmanız daha iyi.

LİMON

Saç rengini açmanın bitkisel yollarından biri olan limon, yüzyıllardır bayanlar tarafından doğal açıcı olarak kullanılmakta. Bir bardak limon suyunu bir litre su ile karıştırıp boş bir sprey şişesine alın. Islak saçınıza karışımın tümünü sıkın. Sonrasında balkona çıkıp güneşlenmenin keyfine varın. Bu uygulamayı tatildeyken de yapabilirsiniz. Nemli saçınıza limonlu suyu sürüp güneşlendiğinizde saçınız daha kısa sürede açılacaktır. 20-30 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

Yorumlar