Çocuk evliliği kurtarır mı?

Sarsılmış ve kanayan bir ilişkiyi sadece çocuk olduğu için devam ettirmek doğru mu? Boşanmaya ne zaman karar verilmelidir? Sizler için cevapladık.

Çocuk evliliği kurtarır mı?

Yıpranmış ilişki ve bir çocuk... Sizce bu evliliği sürdürmek ne kadar doğru? Ya da herkes tarafından arada çoçuk olduğu için evliliğin devam etmesi gerekiyor mu? Annelere böyle bir soru yönelttiğiniz zaman genelde ''Çocuğun için sabredeceksin.'' cümlelerini duymak çok farklı gelmez kulağa ama bunu  birde işin uzmanlarına sorduğunuz zaman sizlere çok farklı şeyler önerebilirler...

çocuk için yıpranmış bir evlilik devam eder mi?

Uzman Psikolog Özge Genlik, çocuk için evlilik devam ettirilmeli mi? sorusunu sizler için yanıtladı...

Uzman Psikolog, çocukların aslında yaşamın çocukları olduğunu ve ebeveynlerin dünyaya getirdikleri çocukların güvenliğinden, sorumluluğundan ve çocuğun ile dünya arasında güven bağlarının oluşmasında görevli olduklarını bilmelidirler. Bu durumda Sağlıksız ilerleyen, inişleri ve çıkışları olan bir ilişkinin çocuk için pek yararlı olmayacağını aksine çocukların yaşama mutsuz, güvensiz bir yaşam zemini hazırlayabileceğini neden olabilmektedir.

çocuk için evlilik devam etmeli midir?

Çocuğun iyiliğini düşünüp çocuk için fedakarlık yapıp yıpranmış evliliği devam ettirmek isteyen kadın veya erkek, çocukları ilişkilerinde tampon haline getirmektedirler. Bu kişiler genellikle bir sorun karşısında veya çıkmaza girdiklerinde nasıl davranmaları gerektiğini bilmeyen duygusal mekanizmaları düşük olan kişilerdir. Bir evliliğin son bulması karı-koca ilişkisinin bitmesini sembolize eder, çocuk için anne-baba rolü sonsuza kadar sürecektir.

 

Yorumlar