İlişkiye zarar veren şekeler nelerdir, ilişkide söylenmemesi gereken sözler nelerdir?

Midenizde uçuşan kelebekler bazen sizi bir tık meraka sürükleyip partnerinize karşı ölümcül soruları yöneltmenize neden olabilir. Bu 5 cümleye dikkat!

İlişkiye zarar veren şekeler nelerdir, ilişkide söylenmemesi gereken sözler nelerdir?

ilişkide bazı cimleler vardır ki anlık partnerinizin veya sizi afallamanıza neden olur ki zaten bu cimleleri duymaya başladığınız ve farkına varmadan bu taz soruları yöneltmeye devam ettiğiniz an ilişkinizde soğumaların ve kopmaların başlangıcına sebebiyet vermektedir. İşte ilişkide ölümcül darbe etkisi yaratan o beş cümle!

ESKİ SEVGİLİMLE DE BURAYA  GELMİŞTİK...

İlişkide en çok dikkat edilmesi gereken cümlelerden bir taneside içerisinde ''Eski sevgili'' geçen bir anı olacaktır. Şunu aklınızın bir köşesine kazımalısınız ki hiçbir sevgili eski sevgiliye ait kalıntıları istemez ve dinlemek istemez! Modern çağa ayak uydurabilirsiniz ancak bu durum sizi yanıltmamalı! Gün gelir seneler sonra kurduğunuz bu cümle tekrar karşınıza saldırı olarak çıkabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey empati kurmak olmalı! Siz olsanız aynı cümleyi duymak ister misiniz? Bizde böyle tahmin etmiştik. 

BİZ ŞİMDİ NEYİZ?

Yeni bir ilişkiye başladınız her şey güzel gidiyor ancak bir süre sonra partnerinize isteyerek veya istemdışı soracağınız soruların başında gelen soru ise ''Biz şimdi neyiz, bu ilişki nereye gidiyor?'' sorusu olacaktır. Aklınızda ilişkiniz hakkında çeşitli sorular olabilir. Ancak bu merakınızı direk olarak karşınızdaki kişiye sorarsanız bu karşınızdakini korkutabilir özellikle erkekse! Zira bazen her şeyi akışına bırakmak gerekir hatta bazı ilişkiler kendiliğinden öyle güzel sonuçlara ulaşır ki tadından yenmez! sizde bırakın anı yaşayıp ilişkinizin sefasını sürün unutmayın ki güven aceleci davranmaktan çok çok daha önemlidir. 

BEN YAPARIM AMA SEN YAPAMAZSIN!

Kadın veya erkek fark etmeksizin can alıcı ve karşınızdaki kişiyi çığırından çıkarabilecek cümlelerden birtanesi de ''Ben yaparım ama sen yapamazsın!'' cümlesidir. Bu cümle bir ilişki katilidir. 'Ben eski sevgilimle arkadaş kalabilirim ama sen kalamazsın!' veya 'Ben dışarı çıkabilirim ama sen dışarı asla çıkamazsın'lı cümleler bir ilişkide asla söylenmemesi gereken cümlelerdir.

BU KIYAFETLERİ GİYEMEZSİN!

Her konuda olduğu gibi ilişkide de bazı saygı kuralları vardır. Bunlardan en başında gelen ve genellikle ilişkilerde problem yaratan konulardan olan kıyafet kavgasıdır. 'Sen onu giyemezsin!' cümleleridir. Bu tarz hitaplar ilişkinizde 'Aaaa bu beni kıskanıyor' dedirtmiyor aksine ilişkiden soğumaya hatta bitme raddesine bile gelebiliyor. Bu noktada beğendiğiniz veya beğenmediğiniz herhangi bir şeyi güzel bir uslupla dile getirmeniz yeterli olacaktır. Bu tutum aynı zamanda size özel alana ve sınırlarınıza karşı saygı duymayıda öğretecektir.

Yorumlar