Kavga eden çiftler ne yapmalı dönüşü olmayan cümleler kurmayın!

İlişkinin tuzu biberi denilen küçük çaplı kavgaları uzatmamak ve çiftler arasındaki bağı zedelememek için kavga esnasında dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık!

Kavga eden çiftler ne yapmalı dönüşü olmayan cümleler kurmayın!

Her ne kadar aşk, sevmek, sevilmek bir ilişkinin olmazsa olmazları arasında yer alıyorsa tartışmalarda bir ilişkinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tuzu biberi olarak adlandırdığımız bir ilişkide zaman zaman yükselen sesler ve kavgalar her ilişkide zaman zaman görülüyor. Ancak çiftler arasında yaşanan kavganında bir sınırı var! Kavga esnasında her iki tarafında göz önünde bulundurması gereken bazı noktlara var. Elmaelma.com okurları için ilişkideki bağı zedelememesi için bu noktaları bir araya getirdik!

KARŞILIKLI TEHDİTLERE DİKKAT!

Sevgilinizle tartışırken zaman zaman istemeden tehditler savurabiliyoruz. Her ne kadar o an için rahatlamış olsanız ve tartışma bitse bile ilerleyen zamanlarda savurduğunuz tehditler yeni bir tartışma konu olarak karşınıza gelebilir. 

 BİR BAŞKASIYLA KIYASLAMA YAPMAYIN!

Sadece ilişkilerde değil aile için veya arakadaşlar arasında da nefret edilen konulardan biri de bir başkasıyla kıyaslanmaktır. Haliyle bir çok şeyi beraber yaptığınız sevgilinizinde çileden çıkmasına neden olan sorunlardan olmakla beraber bir başlasıyla sevgilinizi kıyaslama yapmak demek kavgayı körüklemekten başka bir şeye yaramayacaktır.

BİRİKTİRDİKLERİNİZİ SURATINA VURMAYIN!

Hepimizin biriktirdiği ve anlık söyleyemediği bazı durumlar olabilir ancak söylenmesi gereken bu konuları bir kavga esnasında suratına vurmak yapılmaması gereken hareketlerden biridir. ''Sen zaten hep bunu yapıyorsun bir kerede böyle yapsan ağzım açık kalırdı''lı cümlelerin sonu genellikle karşı tarafın ortamı veya evi terk etmesiyle sonlanır. Bu ince çizgiye dikkat!

YATAĞA GİRİNCE TÜM SORUNLARI BİR KENARA BIRAKIN!

Sevmek sevildiğini hissetmek ve hissetirmek dünyanın en güzel duyguları! Gün içerisinde istediğiniz kadar kadar kavga edin ancak gece yatağa girerken birbirininize sarılmaktan vazgeçmeyin! Eğer ki gün içerisindeki kavgayı yatağa yansıtırsanız aranızdaki bağın kopmasına yavaş yavaş yön vermiş olacaksınız.

KÜSLÜK BİR GÜNDEN FAZLA SÜRMESİN!

Küsmek aranızdaki sevgiyi güçlendirmek için bir çözüm yolu değil! Aranızdaki küslük bir günü geçmemeli! Küsmek karşınızdaki kişiyi cezalandırmaz aksine aranızdaki mesafenin açılması ve uzaması 

DÖNÜŞÜ OLMAYAN CÜMLELERE DİKKAT!

Hemen hemen bir çok şeyini bildiğiniz sevgilinizle kavga esnasında farkında olmadan kırıcı şeyleri yüzüne vurabilirsiniz. Sonrasında kocaman bir pişmanlık getiren bu davranış bir süre sonra alışkanlık haline gelebilir buna dikkat! 

EŞYALARI FIRLATMAK DÜŞÜNCELERİNİZİ İFADE ETMEYE YETMEZ!

Kavga esnasında ne kadar sinirli olduğunuzu ve ciddi olduğunuzu göstermek için güç gösterisi olarak eşyaları fırlatıp kırmaktan vazgeçin! Bu hem aranızdaki gerginliği arttırır hem de maddi olarak pahalıya patlar. Üstelik daha fırtınalı bir kavgayı beraberinde getirebilir!

Yorumlar