Terazi burcunda Yeni Ay !

Astroloj Demet Baltacı Terazi burcunda doğan Yeni Ay'ın burçlara olan etkilerini anlatıyor!

Terazi burcunda Yeni Ay !

Güneş 23 Eylül’de Terazi burcuna geçerek Sonbahar Ekinoksunu başlattı. Mevsimleri başlatan öncü nitelikli burçlardan olan Terazi hava elementinin sosyal ve zihinsel enerjilerini de bünyesinde taşır.

24 Eylül sabah 09:13’de 1 derece Terazi burcunda Güneş ile Ay kavuşacak ve Yeniay doğacak.
Yeniay dilek ve arzuların ortaya çıktığı, yeni tohumların atıldığı dönemlerdir.

Zodyağın yedinci burcu Terazi bireysel değil, toplumsal burçlardandır. İlk altı burç ile kişilik yapımız ortaya çıkar, gelişir; Terazi’den itibaren artık başkalarıyla ve ilişki kurup sosyalleşmeye başlarız. Koç-Terazi hattı ben ve biz kavramları arasındaki dengeyi barındırır.

Koç benim isteklerim derken Terazi biz olabilmek için çoğu zaman karşısındaki kişinin isteklerine odaklanır. Bir ilişkide kurulacak denge ve uyum Terazi’nin en önemli arayışıdır, çünkü o bir ilişki içerisinde kendini tamamlanmış hisseder.

Her yeniay içinde bulunduğu burcun enerjisini ortaya çıkarır. Yeniayda başlayan girişimler, atımlar tohumlar Ay ışığını büyüttükçe olgunlaşır, görünmeye başlar ve sonuca doğru gider. 
Terazi yeniayı ilişkiler, ortaklıklar, evlilik, sanat, estetik, güzellik, hukuk, adalet, diplomasi ile ilgili konulara dikkat çekiyor.

yeni-ay.jpg

Önümüzdeki dönem bu alanlarda yeni girişimlerde bulunabilir, değişimler yaşayabiliriz.Terazi ve Koç başta olmak üzere öncü burçlar Yengeç ve Oğlak’ın ilk günlerinde doğanlar bu yeniaydan birinci derece etki alabilirler. Bunun yanısıra öncü burçların ilk dekanında kişisel gezegenlerimiz varsa yeni ayın enerjilerini değerlendirebiliriz.

Horoskoplarımızda Terazi burcunun yer aldığı ev ve temsil ettiği yaşam alanlarımız yeniayın taze enerjilerinin ortaya çıkacağı yerler olacaktır.

Bu yeniayda her türlü ilişki ve işbirliği için niyet edebilir, girişimde bulunabiliriz. Bunun yanısıra sanat, tasarım, kişisel bakım, estetik, güzellik, imaj ile ilgili yenilikler ve değişimler için de uygun bir dönemde olacağız. Hukuk, diplomasi, danışmanlık ve hizmet aldığımız kişilerle ilgili yenilikler de olabilir.

Terazi yeniayının hemen ardından 25 Eylül’de Jüpiter Uranüs arasında oluşacak üçgen açı enerji, motivasyon ve şansı arttırırken, ilerleyen günlerde Yay burcunaki Mars’ın da bu üçgene katılarak gökyüzünde oluşturacağı büyük ateş üçgeni ve 8 Ekim’de Koç burcunda meydana gelecek Ay tutulması temposu ve enerjisi çok güçlü bir ayın bizi beklediğini gösteriyor.

Yeniayda ekeceğiniz küçük bir tohum kısa sürede beklediğinizden hızlı büyüyerek gösterişli bir ağaca dönüşebilir. Ya da minik bir kıvılcım, bir ormanı kasıp kavuran büyük bir yangına yol açabilir. Herşey sizin niyetinize ve vereceğiniz emeğe göre şekillenecektir.

Yorumlar