'Yeni Ay'ın etkileri nasıl olacak?

30 Mart’ta 21:44’de Güneş ve Ay Koç Burcunun 9 derecesinde birleşti ve yeni ay doğdu.

'Yeni Ay'ın etkileri nasıl olacak?

Koç Burcunda Yeni Ay...Büyük Değişimler Cesaret Gerektirir...

Koç Burcu Ateş elementinin öncü nitelikler taşıyan burcudur. Koç yeni ayı hevesli, girişken, cesur ve sabırsız enerjiler taşır.

Yeni başlangıçları ve girişimleri simgeleyen Yeni ayda bunları gerçekleştirmek daha kolay olabilir.

Yeni ayın’ın yönetici gezegeni Mars, aynı zamanda yeni ay haritasında yükselen Akrep Burcunun da yöneticisi…Mars şu sıralarda Terazi burcunda retro pozisyonda. Bu durum yeni ayın enerjisinde bazı kısıtlamalar yaratabilir. Geriye dönük gözden geçirmelerin yapılacağını da işaret ediyor. İleri gitmek için eski hesapların kapanması gerekli.

Mars Terazi burcunda ilişkiler, ortaklıklar, hukuk, diplomasi gibi kavramlarda eskiden gelen bazı yapıların bu yeni ayın enerjisiyle değişime uğrayabileceğini de gösteriyor. Mars’ın dispozitörü Venüs Kova burcunda ve Mars ile üçgen açı yaparak onunla aynı idealleri paylaştığını ve yardım ettiğini gösteriyor.

Koç Burcundaki Güneş ve Ay, Uranüs ile üç derecelik bir orbla kavuşum yapıyor. Aynı zamanda Jüpiter ve Plüton ile kare açı yaparak gökyüzünde T-Kare açı kalıbı oluşturuyor.

Öncü gruplardaki bu açı, özellikle Uranüs ve Plüton etkili olduğu için güçlü bir değişim, dönüşüm enerjisi taşıyor. Uranüs’ün etkili olduğu durumları kontrol etmek veya önceden hesaplamak zordur. Uranüs yeninin gelmesi için eskiyi yıkan başkaldırı ve devrimleri temsil eder. Koç burcunda iken çok daha cesur ve gözü kara olduğunu söyleyebiliriz.

Koç burcu vücudumuzda baş ve yüz bölgesini temsil eder. Yönetici gezegeni Mars olduğu için kaza ve sakarlıklara da çok yatkındır. Gökyüzündeki sert görünümleri de dikkate alırsak kişisel haritalarda önemli temaslar varsa ve Mars zorlayıcı ise kazalara, sakarlıklara, şiddet olaylarına karşı temkinli olmalıyız.

Koç- Terazi aksındaki yeni aylar ben-biz kavramlarında denge kurmamız gerektiğini vurgular. Koç yeni ayı ben  ve benim isteklerim temasını vurgularken, Mars Terazi burcunda biz olmak için neler yaptığımızı da sorgulamamıza yol açacak. Bireysel haritalarda özellikle kendi kişiliğimizi ve arzularımızı nasıl ortaya koyduğumuz ile, başkalarıyla yaptığımız paylaşımlar ve ortaklıklar konusunda farkındalıklar yaratabilir.

Yeni ayın enerjisini ayın ışığı büyüdüğü süreçte hissetmeye devam edeceğiz. Özellikle Nisan ayının ilk günleri Güneş Uranüs ve Plüton ile tam açı yaptığında stres artabilir. Ayın ortasında 15 Nisan’da oluşacak Terazi burcu dolunayı bizi ilişkilerdeki tavrımız ve hak edişlerimizle doğru orantılı olarak gerçeklerle yüzleştirecek ve geri dönülemez önemli dönüşümler meydana getirebilecek.

TÜRKİYE’DE KOÇ BURCUNDA YENİ AY

Ülkemizin horoskopunda  Koç Burcu Yeni Ay’ı onuncu evde doğucak. Haritanın en tepesi köşe evdeki bir yeni ayın enerjisi çok daha yoğun olacaktır. Öncü gruplardaki gezegen yerleşimleri şu sıralarda Türkiye haritasının köşe evlerini etkilediği için kadersel süreçler yaşıyoruz.

Yeni ay Güneş ve Ay, Türkiye’nin dördüncü evinde yer alan natal Mars’ın karşısında olacak. Transit Mars natal Merkür Satürn kavuşumunun üzerinde yer alırken, Venüs dokuzuncu evde yerleşerek Mars ile üçgen görünüm yapacak.

Onuncu evdeki yeni ay ülkenin yönetimini, başbakanı, hükümeti temsil eder. Bu alanlarda zorlayıcı ve dönüştürücü enerjiler olduğunu söyleyebiliriz. Mars ülkedeki hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük kavramlarını daha fazla sorgulatıyor. Venüs yeni aydaki pozisyonu ile bu konularda  beklentileri arttırıyor ve destekler veriyor. Ancak Satürn Akrep burcunda ülke için önemli sıkıntıların devam edebileceğini işaret ediyor. Karma gezegeni Satürn geçmişten gelen ihmaller ve hatalarla ülkemizi sınamaya devam edecek.

Yeni Ay haritasında Akrep yükselirken yönetici Mars on ikinci evde gizli, kapaklı işler ve düşmanlıkların işaretcisi. Transit Mars’ın da natal haritanın da on ikinci ev  yöneticisi ve Ay’ın dispozitörü  Merkür’ün üzerinde olması bu etkileri daha da arttırıyor maalesef…

Yeni Ay önemli değişim ve dönüşüm enerjileri taşıyor. Bunu ne yönde kullanacağımız aslında halkın bilinci ile doğru orantılı olacaktır. Jüpiter Yengeç burcunda yerleşerek halka önemli bir güç veriyor.

Mars Terazi burcunda  gerçek adalet, hukuk, eşitlik ve özgürlükler için savaş vermek istiyor. Uranüs uyanışları ve bilinçlenmeyi de temsil eder. İlerlemek, karanlıklardan çıkıp aydınlığa ulaşmak için gerçek adalet, eşitlik ve özgürlüğü takip etmenin vazgeçilmez olduğunun idrak edildiği zamanlardayız…

Sevgilerimle Astrolog

Demet BALTACI

BİLİNÇ OKULU

Yorumlar