Diş tartarlarına evde çözüm önerileri  ceviz kabuğu suyunu deneyin! 

Diş tartarlarına evde çözüm önerileri nedir?Diş tartarlarından doğal yöntemlerle kurtulmaya ne dersiniz? İşte diş tartarlarından kurtulmanın en pratik yolları!

Diş tartarlarına evde çözüm önerileri  ceviz kabuğu suyunu deneyin! 

Diş tartarları genellikle sigara içenlerde daha fazla görülen bir sağlık sorunudur. Ama bu durum  sadece sigara içenlerde görülen bir problem değildir. Dişlerin düzgün fırçalanmaması ya da yeteri kadar fırçalanmaması durumunda da ortaya çıkan ciddi anlamda kötü görünen, ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen bir durumdur. Diş tartarlarından kurtulmak için belli aralıklarla diş taşı temizliğinin yapılması yerinde bir karar olacaktır. Peki diş taşı temizliğini evde kendimiz yapamaz mıyız? Elmaelma.com olarak bugün sizlere diş tartarı problemini ortadan kaldıracak doğal çözüm önerileri hazırladık. İşte yapmanız gerekenler... 

DİŞ TARTARI PROBLEMİNE EVDE DOĞAL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ 

40 gram ceviz kabuğunu bir bardak suyun içinde 20 dk kaynatarak suyu süzün. Dişlerinizi gün içinde 3 defa kaynatıp süzmüş olduğunuz suyla fırçalarsanız bu sorundan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. 

250 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılarak demlenir. Demlenen nane çayını ister içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Nane aynı zamanda diş eti problemlerinizi de ortadan kaldıracak. 

1 Çay kaşığı karbonatın içine yarım limon sıkılır üzerine 2 damla zeytinyağı eklenir. Tüm malzeme bir kase içinde karıştırılır. Bu malzeme ile dişler fırçalanır. Hepsi bu kadar! 

Yorumlar