Kırmızı oje çıkarmak artık çok kolay!

Oje çıkarmak için tercih edilen asetonu doğru bir şekilde kullanmak ve yetersiz kaldığında ek malzemelerle desteklemek gerekmektedir.

Kırmızı oje çıkarmak artık çok kolay!

Kırmızı oje, bakımlı tırnaklarda en çok tercih edilen renklerden olsa da çıkama safhasında epeyce zorluk yaşanmasına neden olmaktadır. Belirgin bir renk olması mutlaka tırnakların kenarlarında küçük kırmızılıkların kalmasına neden olmaktadır. Kırmızı ojeyi tırnaktan çıkarma konusunda denenmiş ve sonuç alınmış pek çok ipucuyu denemek, çıkarma zorluğu nedeniyle her fırsatta vazgeçilen kırmızı ojeden vazgeçmemeyi sağlayacaktır. Oje çıkarmak için tercih edilen asetonu doğru bir şekilde kullanmak ve yetersiz kaldığında ek malzemelerle desteklemek bir sonraki renk için tırnakların hazır olmasına imkân verecektir...

Kırmızı Oje Nasıl Kolay Çıkar?
Aseton ile tırnaklardaki oje silinirken pek çok bayan ovma hareketi ile çıkarmaya çalışmaktadır. Kırmızı gibi koyu renkli ojelerin çıkması ise bu işlem ile çok fazla mümkün olmamakta ve tırnak kenarlarında muhakkak kalıntılar kalmaktadır. İlk ipucu tırnakların üzerine bir kaç damla aseton döküp, bekletmektir.

Vazelin ile Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği 

Tırnak etlerine vazelin uygulanması aseton ile oje çıkarırken tırnakların korunmasına yardımcı olacaktır. Vazelin sayesinde sadece tırnak yüzeyinde kalan ojenin temizlenmesi de daha kolay olacaktır.

Karbonat İle Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği


Karbonatın birçok alandaki mucizevi etkisi kırmızı ojelerin çıkarılmasında da oldukça etkilidir. Aseton ile kırmızı ojenin tırnaklardan temizlenmesinin ardından kalan kırmızı kalıntıları çıkarmak için karbonatlı su dolu bir kabın içerisinde tırnakları bekletmek kolayca çıkmalarını sağlayacaktır. Karbonat aynı zamanda ojenin altında uzun süre kaldığı için sararan ve yıpranan tırnaklar içinde iyi bir bakım malzemesidir. Tek bir amaç için tercih edilen karbonat tekniği aracılığıyla hem kırmızı ojeyi çıkarmak hem de tırnaklara bakım kazandırmak mümkün olacaktır. 

Diş Fırçası İle Kırmızı Oje Çıkarma Tekniği


Yumuşak kıllara sahip kullanılmayan bir diş fırçası da tırnak kenarlarında kalmış kırmızı ojeyi çıkarmak için tercih edilecek yöntemlerden biridir. Tırnak etlerine zarar vermeden hafifçe su altında ya da su dolu bir kabın içerisinde tırnakları fırçalamak bir sonraki oje için tertemiz tırnaklara sahip olmayı mümkün kılacaktır.

Yorumlar