Bebekler emzik kullanmalı mı damak gelişimini destekliyor!

Annelerin bebeğine emzik alıştırmada tereddüt etsede bilinçli kullanıldığında bebeklerin doğal emme iç güdüsünü tatmin ediyor.

Bebekler emzik kullanmalı mı damak gelişimini destekliyor!

Bir çok ebeveynin bebekleri için emzik kullanmanın sakıncalı olduğu düşüncesi ile kullanıp kullanmama arasında kalıyor. Peki bebeklerin emzik kullaması zararlı mı? Bir çok ebeveynin sorduğu soruya karşılık bilinçli bir şekilde kullanıldığında bebeklerin emme iç güdüsünü güçlendiriyor. Danimarka markası Natursutten, emzik seçimi ve kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken püf noktaları sıralıyor. Bebekler için emzik seçerken göz önünde bulundurulması gerekenleri elmaelma.com okuraları için sıraladı!

BİLİNÇLİ KULLANILAN EMZİKLER BEBEKLERİN DOĞAL EMME İÇ GÜDÜSÜNÜ TATMİN EDİYOR

Bebeklerin vazgeçilmez arkadaşı olan emzikler, bilinçli kullanıldığı zaman onların doğal emme iç güdüsünü tatmin ediyor ve güven veriyor. Anne ve babalar daha doğmadan planlar yapmaya başladıkları bebekleri için her zaman en rahat ve en sağlıklı ürünleri tercih etmek istiyor. Bebeklerin vazgeçilmez arkadaşı olan emzikler, bilinçli kullanıldığı zaman onların doğal emme iç güdüsünü tatmin ediyor ve güven veriyor.

Miniklere en doğru zamanda en uygun emziği seçen anneler, onların huzurlu ve sağlıklı bir gelişim dönemi yaşamasına katkı sağlıyor.

Miniklerin yaşına ve gelişimine uygun boyutlarda emziği seçin. Bebeklerin doğal damak gelişimini destelemeye yardımcı olan emzikleri, onların yaşına ve gelişimine uygun boyutlarda seçmek gerekiyor. Bebekleri için en ideal emziği seçen ebeveynler, onların hiçbir yabancılık çekmeden emziğe alışmasını sağlıyor.

Doğal bir alternatif olan kauçuk emzikleri tercih edin. Bebeklerini her şeyin en sağlıklısı ve en güzeli ile büyütmek isteyen ebeveynler için kauçuk emzikler mükemmel bir seçenek. Silikon emziklere göre daha doğal ve sağlıklı olan kauçuk emzikler, tek parça olarak üretildiği için bakteri ve kir birikmesine sebep olan parça aralıklarını ve çatlakları da engelliyor. Özellikle yeni diş çıkaran ve bu dönemde ısırma eğilimi gösteren bebeklerde kauçuk emzik kullanmak daha faydalı oluyor.

Belirli aralıklarla emzikleri değiştirin. Bu durum bebeğinizin emziği ne kadar güçlü ve sıkı emdiğine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Emzik uçları zamanla kullanıma bağlı olarak aşınma, yırtılma veya renk değişikliği gibi belirtilerle deforme olabiliyor. Bu yüzden miniklerin sağlıklı gelişim gösterebilmesi için emzikleri belirli aralıklarla değiştirmek gerekiyor.

Silikon emziklere daha doğal alternatifler arayan ebeveynlerin bu ihtiyacını karşılamak amacıyla yola çıkan Danimarka markası Natursutten, 2016 yılından bu yana dünya doğal emzik kategorisinde lider. 58 ülkede satışta olan Natursutten, bebekleri için doğal ve saf kauçuk emzikleri tercih eden ebeveynlerin vazgeçilmezi oluyor.

Yorumlar