Saç tebeşiri nasıl kullanılır hem ekonomik hem zararsız!

Saça kısa sürede istenilen rengi vermede oldukça pratik bir yöntem olan saç tebeşiri saça nasıl uygulanır? İşte saç tebeşirine dair tüm merak ettikleriniz.

Saç tebeşiri nasıl kullanılır hem ekonomik hem zararsız!

Saç rengini değiştirmek ve saçta farklı renklendirmelere karşı açık olanlar için oldukça ekonomik olan saç tebeşiri saça uygulama yöntemlerini vir araya getirdik. Saç boyasının saça verdiği zarardan çok daha az olan saç tebeşiri ile saçı renklendirmek son dönemlerin en popüler yöntemlerinden biri. Saç tebeşiri saçta kalma süresi ve saç tebeşiri hakkında merak edilen soruları elmaelma.com okuraları için bir araya getirdik. Saç tebeşiri saça nasıl uygulanır, saçta kaç gün kalır? İşte merak ettiğiniz tüm yanıtlar...

Saçı kısa sürede farklı renklere boyamanın en pratik yöntemi saç tebeşiri olarak son dönemlerde sıklıkla kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Boyama kitaplarında kullandığımız pastel boyalara benzerliği ile bilinen saç tebeşiri renk skalasının genişliği ve çeşitleriyle istediğiniz renge boyama seçeneğini sunuyor. Saça istediğiniz rengi kısa sürede saçınıza uygulanabilmektedir. 

SAÇ TEBEŞİRİ İLE SAÇI BOYAMAK İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELER?

Yağsız tebeşir ve pastel boya, Ilıs su, boş sprey şişesi, saç düzleştirici, havlu, eldiven yeterli olacaktır.

Uygulama aşaması; Ellerinize eldiven geçirdikten sonra ılık bir suyu boş bir sprey şişesine boşaltın. Daha sonra saçınızda boyamak istediğiniz alanı ıslatın ve yağsız tebeşir ve pastel ile dilediğiniz renkte boyamaya başlayın. Boyama işlemini bitirdikten sonra saçınızın kurumasını bekleyin. Saçınızın kuruduğundan emin olduktan sonra sa. düzleştiriciniz ile saçınızı boyadığınız tutamların üzerinden geçerek düzleştirin. 

SAÇ TEBEŞİRİ SAÇI YIPRATIR MI?

Bir çok kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz saç tebeşirleri şimdiye kadar saça zarar verdiği görülmemiş olsa bile işin içine düzleştirici girince yinede temkinli davranıp sık aralıklarla uygulamamakta fayda var. 

Yorumlar