Bebeklerin diş çıkarması kaç gün sürer huzursuzlanma süresi sizi zorlayabilir!

Bebekleri huzursuz eden diş çıkarma dönemler hem ebeveynleri hem de bebekleri zorlayabiliyor. Peki bebeklerin diş çıkarma süresi ne kadar sürer? İşte cevabı?

Ebeveynlerin sıklıkla sorduğu sorulardan biri de bebeklerin diş çıkarma süresinin ne kadar sürdüğüdür. Dişlerini kaşımak için bu dönemde her cismi ağzına almaya çalışan bebekleri bu durum kimi zaman tehlikeli bir durum yaratır. Keskin yabancı maddelerin tehlikesini fark etmeyen bebekler damat kesilmesi gibi aileleri tedirgin eden bu durumun ne kadar süreceği merak konusu olmuş durumda! Bebeklerde diş çıkarma huzursuzluğu ne kadar sürer? Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban, yanıtladı.

BEBEKELERİN DİŞ KAŞINTISI NE KADAR SÜRER?

Hem bebekler hem de aileler için oldukça zorlayıcı bir durum olan bebeklerin diş çıkarma döneminin ne zaman biteceği ailelerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Bebekler için oldukça zor bir dönem olan uykusuzluk, huzursuzluk gibi durumlarada neden olmakla beraber, Çoban, ''Bebeklerde diş çıkarma çok zor bir dönemdir. Özellikle kaşıntı ile birlikte birçok huzursuzluk görülebilir. Diş çıkarmanın süresi bebekten bebeğe değişebilmektedir.

Yapılan araştırmalarda ortalama olarak 8 gün sürdüğü bildirilmektedir.'' diyerek sıklıkla sorulan o soruyu yanıtladı.

Yorumlar