Aleo vera kremi nasıl yapılır pürüzsüz bir cildin sırrı burada!

Aleo vera jeli, argan ve jojoba yağı ile hazırlayabileceğiniz bu krem sayesinde siz de pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. İşte hazırlanışı!

Aleo vera kremi nasıl yapılır pürüzsüz bir cildin sırrı burada!

Özellikle son yıllarda adını sıklıkla duymaya başladığımız aleo vera, güzellik alanında kullanılan yatıştırıcı ve iyileştirici özelliği bulunan adeta bir doğa mucizesidir. Peki cildin derinlemesin temizlenmesinden tutun da sivilce oluşumunu engellemesine kadar pek çok konuda fayda sağlayan aleo vera ile hazırlanan muhteşem bir nemlendirici hazırlamaya ne dersiniz? Aleo vera jeli, argan ve jojoba yağı ile hazırlayabileceğiniz bu krem sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz. Peki aleo vera kremi nasıl hazırlanır? İçerisindeki malzemeler nelerdir? Hem ekonomik hem de pratik olan bu kremin nasıl hazırlandığına gelin hep birlikte bakalım. 

Malzemeler:

2 yemek kaşığı aloe vera jeli

1 çay kaşığı argan yağı veya jojoba yağı

3 damla lavanta yağı

3 damla zerdeçal yağı

Hazırlanışı:

İlk iş olarak cam bir kaseye aleovera jelini alın. Arından diğer tüm malzemeleri miktarına göre katın ve güzelce karıştırın. Bu karışımı mutlaka kapaklı bir kaba alın. 3 haftaya kadar saklayabileceğiniz bu karışımı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Yorumlar