Cilt bakım rutinlerinde gerekli olmayan aşamalar!

Cilt bakım rutini derken dağ gibi bir liste seriliverdi önümüze. Ancak yapmakta zorunlu olmadığınız bu aşamaları atlayabilirsiniz.

Cilt bakım rutinlerinde gerekli olmayan aşamalar!

Son zamanlarda bitmek bilmeyen ve her defasında bir yenidi çıkan cilt bakım rutini adı altında cilt bakımlarınıza artık zaman yetmiyor mu? Dert etmeyin cilt bakımları arasında tüm trendleri uygulamak zorunda değilsiniz! Cildinizin sürekli olarak ihtiyacı olmayan bakımları bir araya getirdik! İşte gözünüzü korkutan gereksiz cilt bakım önerileri...

YÜZDEKİ BÖLGELERE GÖRE AYRI AYRI NEMLENDİRİCİLER

Özellikle son zamanlarda yüzün her noktası için ayrı bir nemlendirici kullanmak modaoldu. Ancak bu hem çok masraflı hem de zaman alan bir adım. Yüzünüzün her bölgesine ayrı bir krem alacağınıza tüm noktalara etki edebilecek bir nemlendirici seçebilirsiniz. 

SİVİLCELİ YÜZLER İÇİN PEELİNG KULLANIMI!

Yüzümüzde bir sivilce çıktığında, yağlandığını hissettiğimizde ya da tatilden döndüğümüzde birçoğumuzun yaptığı ilk şey yüz peelingi uygulamak oluyor. Ancak uzmanlar, özellikle sert peelinglerin yüze uygulanmasının çok da bir faydası olmadığını aksine cildin doğal yağının bizi dış etkenlerden koruduğunu söylüyor. 

KAĞIT MASKE ÖZELLİKLİ MASKELER

Sosyal medya fenomenlerinin sıklıkla paylaşımını yaptığı, güzellik gurularının vazgeçilmezi olduğunu söylediği kağıt maskeler, aslında bakım rutini içi gerekli bir adım değil. Kendinizi iyi hissettiriyorsa haftada bir uygulayabilirsiniz ancak uzun süreli etkiler göremezseniz üzülmeyin. Çünkü bu maskelerin öyle bir iddiası yok.

Yorumlar